Nadchodzi wyjątkowa edycja turnieju TAURON Junior Cup. Trwają zapisy!

Nadchodzi wyjątkowa edycja turnieju TAURON Junior Cup. Trwają zapisy!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Turniej TAURON Junior Cup powraca w zupełnie nowej odsłonie. W związku z pandemią koronawirusa trzecia edycja rozgrywek będzie odbywać się wyjątkowo na murawie… wirtualnej. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w doskonale znanej każdemu sympatykowi piłki nożnej grze FIFA.

Ponad 4 tysiące graczy rywalizujących ze sobą za pośrednictwem konsoli PS4 stanie przed wyjątkową szansą na udział w zaplanowanym na 14 listopada Wielkim Finale, który zgodnie z tradycją zostanie rozegrany w TAURON Arenie Kraków. Warunkiem udziału w tymże wydarzeniu jest oczywiście pomyślne przejście eliminacji, które wyłonią 64 najlepszych zawodników.

„Pandemia koronawirusa nie ustępuje, kierując się więc troską o najważniejszych aktorów naszego turnieju, postanowiliśmy zorganizować turniej na boisku wirtualnym. Liczymy, że w ten bezpieczny sposób podtrzymamy tradycję naszych jesiennych sportowych spotkań, a nastolatkom mecze nawet w formule on-line dostarczą wielu pozytywnych emocji” – zapewnia Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

TAURON Junior Cup to turniej, który od kilku lat zrzesza młodych piłkarzy i piłkarki z czterech województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Organizowany jest z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm to tylko jedna z wielu istotnych wartości, którą organizatorzy owego przedsięwzięcia pragną przekazać młodym adeptom sportu. Do tej pory rozegrano dwie edycje zyskującego coraz większą popularność turnieju.

Już w pierwszej udział wzięło aż tysiąc zawodników oraz zawodniczek w wieku od 8 do 10 lat. Ostatecznie w finałach zmierzyły się ze sobą 24 drużyny. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyły wówczas GLKS Rudawy, KS Zakopane i Zaborze Zabrze.

W ramach drugiej edycji najlepsze okazały się natomiast Akademia Piłkarska LIMANOVA (rocznik 2010), zeszłoroczny zwycięzca Zaborze Zabrze (2011) oraz Chemik Kędzierzyn-Koźle (2012). Turniej ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem – po raz kolejny stawiło się na nim łącznie tysiąc uczestników.

Pomimo tegorocznej zmiany formatu rozgrywek, TAURON Junior Cup z pewnością i tym razem będzie mógł pochwalić się wysoką frekwencją. FIFA 20 to gra niezwykle popularna wśród współczesnej młodzieży, dla której e-sport jest chlebem powszednim. Dość powiedzieć, że w eliminacjach udział ma wziąć ponad 4 tysiące graczy! Zapisy trwają do poniedziałku 21 września.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*