Morsowanie na sportowo. Wyścig Dwóch Mostów już w ten weekend!

Morsowanie na sportowo. Wyścig Dwóch Mostów już w ten weekend!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niedzielę 20 grudnia na wodach Odry odbędzie się historyczny Wyścig Dwóch Mostów. To pierwsza tego typu impreza rozgrywana w Głogowie.

Liczba miłośników morsowania z roku na rok staje się coraz bardziej okazała. W całej Polsce „morsy”, wśród których nie brakuje profesjonalnych sportowców, w okresie zimowym regularnie zanurzają się w lodowatej wodzie, by wzmocnić odporność i poprawić swoje samopoczucie. Najlepszym dowodem na popularność tej aktywności jest Wyścig Dwóch Mostów o randze Mistrzostw Dolnego Śląska w Zimowym Pływaniu.

Już w najbliższy weekend Głogów odwiedzą zarówno utytułowani pływacy, jak i amatorzy. Według wstępnych szacunków, do rywalizacji ma przystąpić nawet ok. 120 sportowców. Zawodnicy zmierzą się na odcinku Zatoki Kolegiackiej, od Mostu Tolerancji do Mostu Kolejowego, na następujących dystansach: 50 m, 100 m, 200 m, 500 m oraz 1000 m. Start oraz metę wyznaczać będą mariny.

Obecnie trwają intensywne przygotowania do imprezy, wszak organizatorom zależy na tym, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Specjalnie na potrzeby zawodów w poprzek rzeki stanie pomost, zaś z myślą o pływakach konkurujących na krótszych dystansach (50 m, 100 m, 200 m) zostanie zbudowany 25-metrowy basen z torami pływackimi. Po zakończeniu zmagań planowana jest uroczysta dekoracja. Pierwsze starty już od godz. 10:00.

Przyszedł czas na długo wyczekiwane OGŁOSZENIA PRZEDSTARTOWE ..

Harmonogram zawodów
Wyścig Dwóch Mostów
Mistrzostwa…

Opublikowany przez Wyścig Dwóch Mostów – Open Water Winter Swimming Wtorek, 15 grudnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*