Liga Biegowa ostatnią deską ratunku w pandemicznym sezonie?

Liga Biegowa ostatnią deską ratunku w pandemicznym sezonie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W związku z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, niemal wszystkie tradycyjne zawody lekkoatletyczne zostały „zamrożone” ku oczywistemu niezadowoleniu środowiska biegaczy. Wyjątek stanowi Liga Biegowa, która może okazać się jedyną szansą na zaznanie smaku rywalizacji w bieżącym roku.

Liga Biegowa już od kilku lat daje zawodnikom możliwość wirtualnej rywalizacji na czterech tradycyjnych dystansach – 5 km, 10 km, półmaratonu (21,1 km) oraz maratonu (42,2 km). Udział w przedsięwzięciu chwalą sobie nawet utytułowani biegacze, jak choćby Emil Dobrowolski – medalista Mistrzostw Polski w maratonie i półmaratonie. Największą siłą Ligi jest jednak fakt, iż poza zawodowcami mogą w niej uczestniczyć również miłośnicy lekkoatletyki uprawiający sport rekreacyjnie. Dzięki specjalnie przygotowanemu formatowi zawodów każdy ma równe szanse na nagrody, niezależnie od poziomu zaawansowania!

Aby dołączyć do Ligi Biegowej, wystarczy założyć profil, który umożliwia stały dostęp do wyników. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować własny progres i porównywać swoje rezultaty do tych uzyskiwanych przez innych zawodników na terenie całego kraju. Czasy są przeliczane na punkty, na podstawie których przyznawane są miejsca rankingowe. Perspektywa zajęcia wysokiej lokaty, wygrania nagrody, czy stawianie sobie coraz to ambitniejszych celów indywidualnych z pewnością posłużą jako doskonała motywacja, o którą przecież aktualnie wcale nie jest tak łatwo.

Liga Biegowa jest także świetnym miejscem dla tych, którzy niekoniecznie skłonni są ponosić dodatkowe koszty. Start jest bowiem całkowicie bezpłatny, a jedyne, co trzeba zrobić przed przystąpieniem do zabawy, to zarejestrować się na stronie LigaBiegowa.pl. Każdy kolejny miesiąc stanowi następny etap zawodów. Na zakończenie poszczególnych faz przyznawane są nagrody w postaci miesięcznego zapasu napojów od OSHEE, tegorocznego fundatora. Niedawno dobiegł końca czwarty etap obecnej Ligi Biegowej, a wraz z początkiem listopada zdążył rozpocząć się następny. Ta nietypowa forma rywalizacji, pomimo trudnych warunków, dalej motywuje Polaków do aktywnego trybu życia, do czego zachęca znana sportsmenka Monika Pyrek – prezes fundacji organizującej rozgrywki.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*