Święto Niepodległości na sportowo – okazjonalne zawody w całej Polsce!

Święto Niepodległości na sportowo – okazjonalne zawody w całej Polsce!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Święto Niepodległości, a wraz z nim kolejne zawody sportowe organizowane z okazji tej jakże ważnej w historii naszego kraju rocznicy. Mimo pandemii koronawirusa wiele prestiżowych imprez odbędzie się, aczkolwiek w nieco zmienionej formule.

Wydarzenia sportowe rozgrywane 11 listopada stały się w ostatnich latach tradycją na terenie całej Polski. Największą popularnością cieszą się wszelkie zawody biegowe, w których swoich sił mogą spróbować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Bieżący rok ze względu na trudną sytuację związaną ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem będzie jednak wyglądał nieco inaczej. Chociaż wiele zawodów zostało odwołanych, miłośnicy aktywności fizycznej mogą odetchnąć z ulgą – turnieje upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości odbędą się, ale w innej odsłonie niż dotychczas.

Jednym z nich jest od lat organizowany przez PKO Bank Polski Bieg Niepodległości w Warszawie. Zmiana formatu wyścigu na wirtualny nie oznacza bynajmniej, że biegaczy czeka tym razem łatwiejsze wyzwanie – w dniach 11-15 listopada uczestnicy muszą przebiec łącznie co najmniej 3511 km, a więc dokładnie tyle, ile wynosi całkowita długość granic Polski. Na ten moment zainteresowanie jest na tyle duże, że dystans ten może wzrosnąć nawet trzykrotnie! Zawodnicy mogą oczywiście wystartować indywidulanie, ale organizatorzy zachęcają do łączenia się w niewielkie grupy. Wyniki przyjmowane są do wtorku 17 listopada włącznie.

https://twitter.com/biegajmy_razem/status/1324730191051186176

Podobny los spotkał 27. edycję Biegu Niepodległości w Rudzie Śląskiej. Tym razem zawodnikom przyjdzie startować w formie wirtualnej w dwóch konkurencjach: bieg na dystansie 12 km albo czterokilometrowy nordic walking. Ukończyć wyścig można w każdym miejscu na świecie, a czas na przesłanie potwierdzenia uzyskanego wyniku upływa do 22 listopada. Jak przekonuje organizator biegu i ultramaratończyk August Jakubik, liczy się przede wszystkim przesłanie i promocja tak istotnej obecnie aktywności fizycznej.

Niezwykle ciekawa inicjatywa będzie miała miejsce także w Bydgoszczy. W tym roku zabraknie co prawda tradycyjnego Bydgoskiego Biegu Niepodległości, ale organizatorzy nie dali za wygraną i przygotowali dla sportowców specjalne zmagania pod hasłem Aktywni dla Niepodległej. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, należy jedynie zainstalować bezpłatną aplikację a następnie wybrać dyscyplinę sportową, w której chcemy wystartować – wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Pamiątkową koszulkę otrzyma każdy uczestnik, który 11 listopada przebiegnie, przejdzie (z kijkami lub bez) lub przejedzie na rolkach 5 km, bądź też pokona dystans 20 km na rowerze.

11 LISTOPADA zapraszamy na zawody – AKTYWNI DLA NIEPODLEGŁEJ !!!
W Bydgoszczy Narodowe Święto Niepodległości od lat…

Opublikowany przez Aktywna Bydgoszcz Piątek, 6 listopada 2020

Wirtualnie odbędą się także Biegi Niepodległości w Radomsku, Rzeszowie czy Białymstoku, gdzie przed kilkoma dniami w takiej samej postaci miała miejsce 8. edycja PKO Białystok Półmaratonu. Pomimo coraz bardziej skomplikowanych warunków organizatorzy nie chcą dać za wygraną i dalej zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku większość okolicznościowych zawodów z okazji Dnia Niepodległości zostanie rozegranych w tradycyjny sposób, a tymczasem pobierajmy aplikacje i cieszmy się korespondencyjną rywalizacją!

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*