Koronawirus torpeduje imprezy sportowe. Piknik Olimpijski odwołany!

Koronawirus torpeduje imprezy sportowe. Piknik Olimpijski odwołany!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co roku gromadził tysiące sympatyków lekkiej atletyki oraz sportów olimpijskich. Był idealnym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Stanowił również okazję do spotkań ze sportowcami znanymi ze światowych aren. Najpierw przełożony, a ostatecznie odwołany – taką decyzję podjął PKOl w sprawie 22. edycji Pikniku Olimpijskiego.

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowany w ostatnich tygodniach w naszym kraju oraz obawy dotyczące bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej skłoniły władze PKOl-u do odwołania cieszącego się dużą popularnością Pikniku Olimpijskiego. Wydarzenie początkowo zaplanowano na 6 czerwca, następnie przełożono na sobotę 12 września, a ostatecznie zrezygnowano z jego organizacji w tym roku.

„Decyzja o odwołaniu Pikniku Olimpijskiego nie była łatwa dla Kierownictwa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zapadła po głębokiej analizie i konsultacjach. Wierzymy, że wszyscy zrozumieją naszą decyzję i sytuację, w której się znaleźliśmy. Jest ona niezależna od nas, dotyczy całego sportu oraz wielu dziedzin życia i gospodarki. Dziękujemy za wyrozumiałość. Wierzymy, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować kilka wydarzeń – zarówno dedykowanych Igrzyskom XXXII Olimpiady Tokio 2020, jak i XXIV Zimowym Igrzyskom Olimpijskim Pekin 2022 oraz integrować sportowe środowisko i fanów wokół wspólnych, olimpijskich wartości. Do zobaczenia za rok!”

Fragment oficjalnego komunikatu Biura Komunikacji PKOl


https://www.facebook.com/olimpijski/posts/3253925904664688

Piknik Olimpijski rokrocznie gościł około 30 tysięcy uczestników z całej Polski, reprezentujących różne grupy wiekowe – począwszy od spragnionych poznania nowych dyscyplin sportu kilkulatków, aż po aktywnych seniorów ceniących sobie aktywność na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją była za każdym razem możliwość spotkania wielu gwiazd sportu, a nawet spróbowania swoich sił w rywalizacji z wielkimi mistrzami (takimi jak multimedaliści Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Robert Korzeniowski czy szczypiornista Karol Bielecki). Pikniki na warszawskiej Kępie Potockiej odbywały się nieprzerwanie od 2006 roku, jednak konfrontacji z pandemią koronawirusa nie udało im się przetrwać.

Zdjęcie wyróżniające: Piknik Olimpijski / Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*