Nowe domy dla pływaków. Basenowe inwestycje w całej Polsce!

Nowe domy dla pływaków. Basenowe inwestycje w całej Polsce!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lista basenów na terenie nadwiślańskiego kraju stale się wydłuża, co z pewnością cieszy wszystkich miłośników pływania. Wiele z nowo powstałych obiektów imponuje gabarytami czy funkcjonalnościami, a kolejne znajdują się na etapie budowy. Przyjrzeliśmy się zatem kilku najciekawszym projektom z ostatnich tygodni.

W Krakowie przy al. Kijowskiej oddano właśnie do użytku nowoczesny basen z podnoszonym dnem. To jeden z najgłębszych zbiorników w Małopolsce, dzięki czemu stanowi świetne miejsce dla miłośników nurkowania. Trzy podnoszone tory umożliwiają natomiast jednoczesne prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w różnym przedziale wiekowym.

Przed niespełna tygodniem dobiegła końca budowa krytego basenu w Zduńskiej Woli. Aktualnie trwają prace porządkowe i odbiory techniczne. Na cały kompleks składają się m.in. basen sportowy o wymiarach 25 x 16 m, basen rekreacyjny, wodny plac zabaw dla dzieci, a także strefa SPA oraz widownia mogąca pomieścić 147 widzów.

Przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie rozpoczęto zaś budowę basenu dla skoczków. Jego głębokość wyniesie od 1,8 do 5 metrów w różnych strefach. Jako że pływalnia przygotowywana jest z myślą o wodnych akrobacjach, w projekcie pomyślano również o specjalnych wieżach do skoków. Obiekt ma zostać oddany do użytku w maju 2022 roku.

Wiosną przyszłego roku rozstrzygnie się przetarg unijny na realizację basenu letniego w Świdnicy. Wśród planowanych atrakcji znajdują się m.in. dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw i zjeżdżalnie. Z kolei w gminie Ciepielów, dzięki olbrzymiemu dofinansowaniu, powstanie wkrótce długo wyczekiwany, pierwszy w powiecie kryty basen. Co ciekawe, woda będzie uzdatniana za pomocą soli, wobec czego nie uświadczymy w niej chloru.

Świdnica będzie miała nowy basen letni‼️

🏊🏻dwa baseny rekreacyjne,
🏊🏻basen sportowy,
🏊🏻brodzik dla dzieci,
🏊🏻wodny…

Opublikowany przez ŚWIDNICA rynek z tradycjami Poniedziałek, 14 grudnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*