Przybieranie na masie — jak to zrobić?

Przybieranie na masie — jak to zrobić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przybieranie na masie mięśniowej nie jednemu sprawiło wiele problemów. Jedno nie ulega wątpliwości — aby osiągnąć zamierzony cel, trzeba włożyć to sporo wysiłku. Zobacz, jak przybierać na masie.

Wybieranie ćwiczeń wielostawowych zamiast izolowanych

Przewaga ćwiczeń wielostawowych nad izolowanych polega na facie, że angażują one większą ilość mięśni do pracy w tym samym czasie, w jakim wykonałabyś ćwiczenie izolujące. Dzięki wykonywaniu ćwiczenia, które wymusza na twoim ciele pracę kilku grup mięśniowych, umożliwi ci zwiększenie ciężaru.

Zmiana diety

Właściwa dieta to jeden z kluczy do sukcesu. Musisz obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, wraz z właściwą porcją białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Pamiętaj jednak, że musisz przy tym uwzględnić swoją budowę ciała, rodzaj treningu, stan swojego zdrowia, a także ogólną aktywność fizyczną. Musisz odpowiedzieć sobie również na kluczowe pytania, jak na przykład białko przed czy po treningu? Jeśli masz problem z ustaleniem swojego dziennego jadłospisu, warto udać się po poradę do specjalisty.

Przerwa na dzień przed ciężki treningiem

Najlepszym dniem na intensywny trening będzie poniedziałek lub wtorek, w zależności od sposobu spędzania weekendu. Ciało i mięśnie są skonstruowane w taki sposób, że ich przyrost następuje w czasie wolnym od ćwiczeń. Co za tym idzie, nie możesz zapominać o odpowiedniej ilości dni, które przeznaczysz na regenerację. Jeśli twoje treningi różnią się intensywnością, pamiętaj, aby te najcięższe zawsze planować na dzień po odpoczynku. 

Dodaj do diety keratynę

Kreatyna w tabletkach może podnieść zapas mięśniowy o 10-30%. Przyczynia się tym samym do zwiększania zdolności podejmowania wysiłków o wysokiej intensywności. 

Dodaj do diety posiłek z twarogiem lub kazein

Do progresów masowych przyczynia się w dużej mierze prawidłowe odżywianie. Jego dobrego zbilansowania nie można bagatelizować, ponieważ bez przyjmowania dobrej ilości protein, nie zaobserwujesz przyrostu mięśniowego. Dlatego czasami warto jest wspomóc się także suplementami diety, jak na przykład gainer na masę

Podążaj za swoimi celami

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz z góry określić swoje cele, do których będziesz dążyć. Swój progres możesz obserwować dzięki założeniu dziennika treningowego. Zapisuj w nim informacje o ilości wykonanych powtórzeń, czy stosowanego obciążenia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*