Dobre wieści dla narciarzy ze Świętokrzyskiego. Stok w Bałtowie już otwarty!

Dobre wieści dla narciarzy ze Świętokrzyskiego. Stok w Bałtowie już otwarty!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszego otwartego stoku narciarskiego w nowym sezonie 2020/21 doczekali się mieszkańcy regionu świętokrzyskiego. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym w postaci minusowej temperatury kompleks w Bałtowie jest czynny już od ubiegłego piątku.

To świetna wiadomość dla miłośników narciarstwa, którzy mogą oddać się ulubionej dyscyplinie odwiedzając stok „Szwajcaria Bałtowska” znajdujący się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Poza wyciągami orczykowymi, do dyspozycji odwiedzających będą dwie trasy (350 i 570 metrów), lodowisko, wypożyczalnia sprzętu, a nawet szkółka narciarska. Podczas korzystania ze stoku obowiązują oczywiście zasady panującego reżimu sanitarnego.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele osób!
W Bałtowie już zima pełną parą. 🌬❄️🎿
Zapraszamy! 💙

Opublikowany przez JuraPark – Bałtowski Kompleks Turystyczny Czwartek, 3 grudnia 2020

Nieco dłużej na otwarcie obiektów przyjdzie poczekać właścicielom pozostałych wyciągów narciarskich w regionie. Kluczowym czynnikiem są warunki atmosferyczne – aby naśnieżanie stoków przyniosło pożądany efekt, potrzeba zdecydowanie mroźniejszych dni. Na inaugurację w nowym sezonie czekają więc wyciągi „Na Stadionie” i „Telegraf” w Kielcach oraz kompleksy w Krajnie i Tumlinie. Kierownictwo zapewnia jednak, że oddanie ich do użytku pozostaje kwestią najbliższych dni, podczas których utrzymywać się będzie minusowa temperatura.

Niezależnie od daty otwarcia, na wszystkich dostępnych stokach konieczne będzie stosowanie się do wytycznych związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, nad czym sprawować pieczę ma policja. Sprzęt oraz wszystkie powierzchnie muszą być zatem regularnie dezynfekowane, a klientom przysługiwać będzie możliwość płatności bezgotówkowej. Dodatkowo liczba osób przebywających w tym samym czasie na stoku została ograniczona do jednego miłośnika narciarstwa na 100 metrów kwadratowych trasy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*