Ponad 300 km dla kolarzy. Mazurska Pętla Rowerowa z dofinansowaniem!

Ponad 300 km dla kolarzy. Mazurska Pętla Rowerowa z dofinansowaniem!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu „Mazurska Pętla Rowerowa” pochodzącą ze środków unijnych kwotą w wysokości 47 mln zł. Za około trzy lata miłośnicy kolarstwa będą już mogli przemierzać nowoczesną trasę o łącznej długości ponad 300 km!

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, nadrzędnym celem podzielonego na dwa etapy przedsięwzięcia jest budowa lub modernizacja tras rowerowych o twardej nawierzchni, dróg szutrowych, mostów, przepustów, a także kładek pieszo-rowerowych. Planuje się również oznaczenie miejsc cennych przyrodniczo i budowę wież widokowych. Wszystko to będzie efektem współpracy niemal 30 partnerów!

Najważniejszą częścią Mazurskiej Pętli Rowerowej ma być trasa rowerowa o imponującej długości ponad 300 km, rozciągająca się wokół Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W przyszłości główny szlak może prezentować się jeszcze okazalej. Niewykluczone bowiem, że zostaną do niego dołączone także lokalne trasy. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przekonuje, że mamy do czynienia z projektem na skalę światową, który wkrótce stanie się kolejną wizytówką regionu.

Szlaki Mazurskiej Pętli Rowerowej będą przebiegać przez obszar dziesięciu gmin (Węgorzewo, Giżycko, Miłki, Pisz, Pozezdrze, Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Mrągowo, Ryn) i dwóch miast (Giżycko, Mrągowo). Termin pełnego ukończenia przedsięwzięcia szacuje się na 2023 rok, aczkolwiek niektóre trasy są już gotowe do użytku i przyciągają szerokie grono amatorów jednośladów.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*