Czarne chmury nad światem kolarstwa. Kolejne wyścigi odwoływane!

Czarne chmury nad światem kolarstwa. Kolejne wyścigi odwoływane!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolarstwo od lat jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin wśród amatorów aktywności fizycznej, ale nie uchroniło to rowerowego środowiska przed następstwami sytuacji związanej z COVID-19. Wobec kolejnego lockdownu i powrotu bardziej rygorystycznych obostrzeń, coraz to nowsze imprezy na terenie całego kraju zostają masowo przekładane lub odwoływane.

Już po raz drugi z rzędu odwołany został kolarski Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Wyścig poświęcony pamięci pięciokrotnego mistrza Polski początkowo planowano na sobotę 1 maja, co miało uczynić zeń pierwszą rozgrywaną w naszym kraju imprezę w tegorocznym kalendarzu UCI. Na przeszkodzie organizatorom stanęła jednak trzecia fala pandemii i wiele wskazuje na to, że na Memoriał przyjdzie nam poczekać kolejny rok. Przypomnijmy, że do tej pory rozegrano aż 31 edycji, a zmagania kolarzy-amatorów najczęściej miały miejsce w województwie mazowieckim.

Podobny los spotkał popularny Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2021”. Jubileuszowa 35. edycja cieszącej się międzynarodowym uznaniem imprezy niestety nie dojdzie do skutku także drugi rok z rzędu – wszystko przez ponowne zamrożenie sportu amatorskiego. Organizatorzy wyścigu apelują o zrozumienie tej trudnej dla wszystkich decyzji i przekonują, że ich priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników, którego w obecnej sytuacji nie są w stanie zapewnić.

HELLENA TOUR 2021 – O D W O Ł A N Y!!!
Niestety, w związku z ogromnym wzrostem zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 w…

Opublikowany przez Ktk Kalisz Środa, 17 marca 2021

Pandemia wywróciła do góry nogami nie tylko sport amatorski, ale również zawodowy. Dziennik „Le Parisien” poinformował ostatnio o przełożeniu wyścigu kolarskiego Paryż-Roubaix. Nowym terminem rozegrania zaplanowanego pierwotnie na 11 kwietnia wydarzenia rzekomo miałby być październik. Warto jednak mieć na uwadze, że w 2020 roku słynne „Piekło Północy” także zostało przełożone na początek jesieni i ostatecznie wcale nie doszło do skutku. Opóźnienie prestiżowego wyścigu to oczywiście pokłosie twardych obostrzeń wprowadzonych na północnym obszarze Francji – mieszkańcy nie mogą m.in. oddalać się od domu na odległość większą niż 10 km.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*