Szklarska Poręba nową stolicą sportów zimowych? Trwa budowa ultranowoczesnego ośrodka treningowego w Jakuszycach

Szklarska Poręba nową stolicą sportów zimowych? Trwa budowa ultranowoczesnego ośrodka treningowego w Jakuszycach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dolnośląskie Centrum Sportu, które powstaje właśnie na Polanie Jakuszyckiej, już latem przyszłego roku ma być gotowe do użytku. Aspiracje są niebagatelne – inicjatorzy przedsięwzięcia chwalą się, iż będzie to najnowocześniejszy ośrodek biathlonowy i narciarstwa biegowego na terenie całej Europy!

Nowoczesny obiekt z pewnością zjedna sobie liczne grono sympatyków zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Budynki zostaną bowiem wyposażone we wszystko, czego sportowcy potrzebują. Główną grupę docelową stanowią co prawda biathloniści i narciarze klasyczni, ale inwestycja skierowana jest również do piłkarzy, rowerzystów, rolkarzy, lekkoatletów, czy pływaków. Poza pomieszczeniami do smarowania nart oraz licznymi trasami biegowymi, których suma wyniesie nawet 60 km, w Dolnośląskim Centrum Sportu znajdziemy m.in. uniwersalne boisko, salę gimnastyczną, centrum odnowy biologicznej z siłownią oraz basenem, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, a także najwyższej klasy szatnie. Ponadto ośrodek zostanie specjalnie przystosowany dla paraolimpijczyków.

Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane. Konstrukcja głównego budynku wyszła niedawno spod ziemi i jest już wyraźnie widoczna. Wiadomo, że w skład gmachu wejdą trzy kondygnacje: jedna podziemna (w której zlokalizowany będzie garaż) oraz dwie znajdujące się nad ziemią. Całość dopełni natomiast zielony dach. Część podziemna i pierwsze piętro są już niemal ukończone, a w najbliższym czasie planuje się betonowanie następnej kondygnacji. Zewnętrzna część kompleksu ma być gotowa do końca roku – kolejnym krokiem będą prace wewnątrz budynku.

Jak przekonuje marszałek Dolnego Śląska, Cezary Przybylski, poza zawodowcami z tego wielofunkcyjnego kompleksu będą mogły korzystać również osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Odwiedzić Dolnośląskie Centrum Sportu może zatem każdy miłośnik aktywności fizycznej w dowolnym wydaniu. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – zimą w miejscu boiska o sztucznej murawie organizowane będą zajęcia nauki jazdy na nartach. Ośrodek ma stać się znakiem rozpoznawczym Dolnego Śląska nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Jego wartość szacowana jest na imponujące 142 mln zł netto.

Foto wyróżniające: Dolnośląskie Centrum Sportu / materiały inwestora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*