Jakie ćwiczenia wzmocnią mięśnie ramion?

Jakie ćwiczenia wzmocnią mięśnie ramion?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pięknie wyrzeźbiona sylwetka i silne mięśnie to marzenie wielu osób. Jakie jednak ćwiczenia wybrać, aby wytrenować wybraną przez nas część ciała? Podpowiadamy, jaki trening wzmocni mięśnie Twoich ramion.

Trening siłowy z obciążeniem

Jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie mięśni ramion jest trening siłowy z obciążeniem. Możesz z powodzeniem wykonać go w domu albo zdecydować się na ćwiczenia na siłowni. Aby wykonać taki trening, będziesz potrzebować przede wszystkim sprzętu takiego jak hantle o różnym ciężarze, sztangi, czy kettle. Jeśli zaś ćwiczysz w domu i nie chcesz od razu kupować profesjonalnego wyposażenia, możesz także ćwiczyć z butelką wody o odpowiednim ciężarze. Podczas takiego treningu możesz wykonać podstawowe ćwiczenia polegające na uginaniu rąk oraz podnoszeniu ciężarów do góry. Ponadto, możesz wzbogacić swój trening pompkami – zarówno klasycznymi, jak i różnymi wariacjami.  

Pole dance oraz aerial 

Świetnym sposobem na wzmocnienie ramion oraz na ogólną poprawę kondycji i gibkości ciała jest pole dance. Mimo że wielu osobom wciąż kojarzy się on z tańcem na rurze, to jest to bardzo wymagający sport, który wymaga sporego zaangażowania i siły. Dla porównania: trening na rurze  angażuje dokładnie te same grupy mięśni, co wspinaczka wysokogórska. Warto także podkreślić, że nie jest to propozycja jedynie dla kobiet – na rurze z powodzeniem mogą trenować również mężczyźni. Jeśli więc zależy Ci ogólnej poprawie sylwetki z naciskiem na mięśnie ramion, to zajęcia pole dance mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Jeśli zdecydujesz się na trening pole dance, zadbaj także o odpowiedni ubiór. Dobrze dobrany strój sportowy doda Ci pewności siebie oraz dodatkowo zmotywuje do ćwiczeń. Aby znaleźć idealnie dopasowane do Twoich potrzeb ubrania na rurę, sprawdź ofertę eaglepolewear.pl.  
Ciekawą propozycją będzie również aerial. Możesz zdecydować się na aerial silks, aerial hoops, czy aerial jogę. Każdy z tych treningów opiera się jednak na tym samym – ćwiczeniach gimnastycznych w powietrzu. Przy użyciu specjalnej chusty lub koła cyrkowego wykonuje się różnego rodzaju figury i przejścia zaczerpnięte z gimnastyki artystycznej. Jest to świetny trening nie tylko ze względu na mocne zaangażowanie mięśni ramion, ale także ze względu na wysoką estetykę tego sportu. Taki trening w powietrzu z pewnością przyniesie Ci wiele satysfakcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aerial, to koniecznie odwiedź stronę internetową taniecwpowietrzu.pl.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*