Rękawice bramkarskie do piłki nożnej

Rękawice bramkarskie do piłki nożnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bramkarz uratuje każdy strzał, jeśli ma odpowiednią ochronę dłoni. Rękawice bramkarskie do piłki nożnej pozwalają mu nie tylko chronić dłonie, ale także dzięki nim bardziej skutecznie wyłapuje piłki. Piłka, która porusza się z ogromną prędkością, uderza z ogromnym impetem w jego dłonie i tylko odpowiednia ich ochrona jest w stanie ochronić go przed urazami i kontuzją.

Rękawice bramkarskie- jakie powinny mieć cechy.

Dobre rękawice bramkarskie powinny mieć kilka cech. Po pierwsze ważna jest przyczepność. Ich spody powinny być czepliwe, aby łatwiej było złapać piłkę, szczególnie w czasie gry na mokrym boisku. Wsparcie piąstkowania tez jest ważne. Dlatego powinny mieć wzmocnione wierzchnie struktury.

Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo palców. Przy mocnych uderzeniach są one narażone na wybicia, a w ekstremalnych przypadkach nawet na złamania. Różni producenci sprzętu dla bramkarzy odpowiednio je zabezpieczają. Dodają dodatkową warstwę materiału, często wstawiają wstawki z pianki lub plastiku.

Funkcjonalność oraz fason- to kolejne cechy, które wyróżniają dobre rękawice dla bramkarza. Teraz najpopularniejsze są modele dobrze otaczające dłonie, dzięki temu bramkarz ma większą swobodę ruchu. Ważny jest też sposób zapięcia. Bramkarz musi pewnie trzymać w nich piłkę w dłoniach, dlatego rękawice nie mogą spadać z dłoni ani się przesuwać.

Inne cechy

* przepuszczające powietrze- konstrukcja z siatki powoduje, że rękawice bramkarskie przepuszczają powietrze i sprawią, że dłonie nie będą się pocić.

* odporne na ścieranie- wierzch rękawic z miękkiej skóry poprawia elastyczność i jest niełatwy do uszkodzenia.

Rękawice dla bramkarzy- na trening i na mecz

Rękawice bramkarskie możemy nosić na trening i na mecz. Ich część służąca do chwytania składa się z pianki soft i jest wytrzymała.

Drugim rodzajem są rękawice meczowe. Są najwyższej jakości. Przeznaczone do gry w każdych warunkach pogodowych. Ich część chwytna to lateks. Ścierają się one jednak szybciej niż rękawice przeznaczone do treningu.

Jakie rękawice wybrać?

Kiedy szukamy rękawic dla bramkarza, często zastanawiamy się jakie rękawice wybrać by były wygodne, a zarazem funkcjonalne. Jest kilka krojów rękawic dla bramkarzy. Najbardziej znany wśród nich jest flat, którego szwy znajdują na zewnątrz. Są wprost stworzone dla osób zaczynających swoją przygodę z piłką.

Rollfinger to rękawice z obszyciem z pianki dookoła palca. Zwiększa to obszar części służącej do chwytania.

Znanym rodzajem rękawic są Negative. Ich panele znajdujące się na bokach połączone są ze sobą za pomocą szwa, który jest zszyty z pianką. Dzięki temu lepiej przylegają do dłoni.

Są także rękawice FingerProtect. Zapobiegają one wybiciu palców przy silnych uderzeniach. Ważną rolę odgrywają tu plastikowe panele umieszczone na górnej części palca. Ten typ rękawic polecany jest na treningi dla strzelców, gdzie liczba oddanych strzałów jest spora.

Rękawice dla bramkarzy w składzie mają lateks, piankę i materiał soft. Rękawice z pianki z dodatkiem lateksu naturalnego są szczególnie polecane przez profesjonalistów. Niestety nie należą do najtańszych.

Rękawice dla bramkarzy w futbolsport.pl

Rękawice dla bramkarzy w futbolsport.pl to przede wszystkim rękawice dobrej jakości. Są wykonane z najwyższej klasy materiałów, z dbałością o każdy szczegół. Oferowane tu rękawice na pewno podwyższą komfort gry, a także odpowiednio zabezpieczą dłonie gracza przed urazami. Oferta rękawic jest bogata. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

https://futbolsport.pl/bramkarstwo/rekawice-bramkarskie

Podsumowanie

Rękawice to główny element sprzętu bramkarza. Kombinacja różnych krojów i pianek powoduje, że każdy, kto interesuje się piłką, może znaleźć coś dla siebie. Ważne, by przed zakupem określić, jakie cechy powinny mieć idealne rękawice dla bramkarza. Róbmy przemyślane zakupy. Na koniec należy pamiętać, że faktycznie, rękawice bramkarskie mogą pomóc w interwencjach i dodać koniecznej w tej dyscyplinie pewności siebie. Nie będą jednak ważniejsze od talentu, umiejętności i charakteru bramkarza. A większość tych cech, niezależnie od rodzaju rękawic, można wyrobić wyłącznie poprzez ciężką pracę na treningach.

Fot.: Tomasz Chmielewski/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*