Biegacze-amatorzy w pełnej gotowości. Kolejne duże imprezy za pasem!

Biegacze-amatorzy w pełnej gotowości. Kolejne duże imprezy za pasem!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zapisy na zawody przeznaczone dla miłośników biegania z różnych części kraju trwają w najlepsze. Poza charytatywnym wydarzeniem pod szyldem „Biegam z czystą przyjemnością”, które wystartuje na początku kwietnia, biegacze-amatorzy już wkrótce będą mogli spróbować swoich sił m.in. w popularnym Maratonie Dębno, czy też rozpoczętym cyklu „Aktywna Piątka”.

„Biegam z czystą przyjemnością” to wirtualny wyścig, któremu przyświecają dwie wiodące idee: pomoc młodym sportowcom w powrocie po kontuzji oraz edukacja osób rekreacyjnie uprawiających różne dyscypliny w zakresie dopingu. Bieg odbędzie się na dystansie 9999 metrów i będzie miał całkowicie towarzyski charakter – nie uświadczymy przy jego okazji choćby limitu czasowego. Określona została natomiast maksymalna liczba uczestników, która wynosi 999 biegaczy. Zadeklarować swój udział w charytatywnej imprezie można za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia. Rywalizacja potrwa od 9 kwietnia od godz. 9:00 do 11 kwietnia do godz. 21:00.

Warto zaznaczyć, że całość zysku z opłat startowych zostanie przekazana na pomoc w rehabilitacji pięciorga młodych sportowców, którzy zmagają się z poważnymi urazami. Szczytny cel i rozmach przedsięwzięcia sprawiły, że projekt „Biegam z czystą przyjemnością” zyskał ambasadorów ściśle związanych ze światem sportu – do udziału w wirtualnym wyścigu zapraszają m.in. Monika Pyrek, Arkadiusz Malarz, Marcin Lewandowski czy Angelika Cichocka.

To już dziś‼️

9 marca ruszyły zapisy na Biegam z czystą przyjemnością ‼️

Dołącz do naszych Ambasadrów i biegaj w…

Opublikowany przez Polska Agencja Antydopingowa Wtorek, 9 marca 2021

Od kilku dni rejestrować można się również na 47. edycję Maratonu Dębno. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, w tym roku na stacjonarnym wydarzeniu wyjątkowo pojawią się jedynie zawodnicy posiadający licencje PZLA. Amatorzy mogą jednak odetchnąć z ulgą, bowiem specjalnie dla nich przygotowano format wirtualny. Dostępne będą dystanse maratonu, półmaratonu, a także 10 km. Zapisy prowadzone są na stronie sts-timing.pl, a uczestnicy będą mieli czas na pokonanie wybranej trasy od 18 kwietnia do 16 maja.

UWAGA UWAGA – ruszyły zapisy !!!

Ruszyły zapisy do Maratonu Dębno – mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn 2021
Mimo…

Opublikowany przez Maraton Debno Piątek, 12 marca 2021

Gmina Łomża pełną parą ruszyła natomiast z cyklem imprez biegowych pod hasłem „Aktywna Piątka”. W jego ramach zostało zaplanowanych pięć imprez biegowych, a inauguracyjny „Bieg po miód” odbył się na początku marca. Wydarzenie od samego początku cieszy się dość dużym zainteresowaniem – w pierwszej odsłonie wzięło udział 130 osób. Podczas drugiej imprezy z tego cyklu zostaną rozegrane dwa biegi: Otwarte Mistrzostwa Podlasia na 10 km oraz upamiętniający Żołnierzy Wyklętych Bieg Tropem Wilczym na trasie o dystansie 1963 metrów. Oba wyścigi planowo mają wystartować 16 maja, a rejestracja zakończy się w przeddzień zawodów. Zapisów można dokonywać na stronie elektronicznezapisy.pl.

Gmina Łomża we współpracy ze Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia w 2021 r. organizuje Grand Prix pn. „Aktywna Piątka…

Opublikowany przez Gmina Łomża Piątek, 26 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*