Weekend z triathlonem. Ponad 200 uczestników wystartuje w olsztyńskich zawodach!

Weekend z triathlonem. Ponad 200 uczestników wystartuje w olsztyńskich zawodach!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W najbliższy weekend malownicza stolica Warmii i Mazur będzie gospodarzem dwóch prestiżowych imprez triathlonowych – Pucharu Europy na dystansie sprinterskim oraz amatorskiego cyklu Elemental Tri Series Olsztyn. Do rywalizacji w tej wszechstronnej dyscyplinie łączącej pływanie, kolarstwo i bieganie przystąpi ponad 200 zawodników reprezentujących aż 23 państwa!

Organizatorzy długo nie byli w stanie oficjalnie potwierdzić, czy tegoroczna edycja olsztyńskich zawodów triathlonowych dojdzie do skutku, jednak ostatecznie udało im się uzyskać stosowne pozwolenia od władz samorządowych. Ze względu na obowiązujące w kraju obostrzenia dotyczące organizacji imprez masowych odwołano jedynie zawody biegowe towarzyszące triathlonowi: 10K Run Series (dla dorosłych) oraz Elemental Kids (dla dzieci i młodzieży).

„Po wielu problemach spowodowanych panującą pandemią i koniecznością zmiany terminu zawodów jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że obie olsztyńskie imprezy się odbędą. Po raz trzeci odbędzie się Puchar Europy, a już po raz ósmy zawody dla amatorów Elemental Tri Series. Cieszymy się z owocnej współpracy z władzami miasta Olsztyn oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki czemu możemy kolejny raz zorganizować dwie imprezy na najwyższym poziomie” – powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W piątek 21 sierpnia do rywalizacji nad Jeziorem Ukiel przystąpi czołówka europejskich triathlonistów z 23 krajów, m.in. Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Danii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Węgier, czy Włoch. Wielu z nich ma na swoim koncie medale mistrzowskie zdobywane na wielkich imprezach, a nawet udział w Igrzyskach Olimpijskich, zatem można spodziewać się wysokiego poziomu sportowego.

Kolejnego dnia, a więc w sobotę 22 sierpnia na starcie zawodów z cyklu Elemental Tri Series pojawią się natomiast triathloniści-amatorzy. Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch dystansów: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) oraz sprinterski z draftingiem (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania).

Szczegóły dotyczące obu sierpniowych imprez oraz programy zawodów można znaleźć na stronie internetowej https://triathlonseries.pl.

Już tylko kilka dni dzieli nas od startu dwóch, prestiżowych imprez triathlonowych, które odbędą się w stolicy Warmii i…

Opublikowany przez Triathlon Series in Poland Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*