Powraca Błotna Liga Mistrzów – niezapomniana zabawa i niepowtarzalny klimat!

Powraca Błotna Liga Mistrzów – niezapomniana zabawa i niepowtarzalny klimat!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piłka nożna przez lata przyjmowała wiele różnorakich form, ale zdecydowanie najbardziej ekstremalną są spotkania rozgrywane w ramach Błotnej Ligi Mistrzów! Pełna humoru impreza powraca z piątą edycją, która odbędzie się na początku sierpnia nad zalewem w Korycinie. Co warto wiedzieć o błotnych zmaganiach?

Czym jest piłka błotna, czyli swamp football?

Swamp football, czyli piłka nożna w błocie, to wywodząca się z najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie gra powstała pod koniec ubiegłego wieku. Jedna drużyna w swamp football liczy 12 zawodników, choć na murawie jednocześnie może przebywać tylko sześciu z nich. Podczas spotkań obowiązują niemal identyczne zasady, jak w zwyczajnej piłce nożnej. Istotnym wyjątkiem jest fakt, że gracz, który zgubi but, jest zobowiązany natychmiast opuścić pole gry.

Błotna Liga Mistrzów 2021 startuje już w sierpniu!

Błotna Liga Mistrzów (ang. Swampions Soccer League) to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, którego adresatami są europejskie drużyny piłki błotnej. Nadrzędne cele tej imprezy to popularyzacja najbrudniejszej odmiany piłki nożnej, promocja pełnego niezwykle urokliwych zakątków Podlasia oraz aktywnego trybu życia.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Swampions Soccer League brzmi: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie”. Piłka błotna powstała, aby zrzeszać miłośników sportu i dobrej zabawy, w związku z czym organizatorzy zaznaczają, że wydarzenie ma przede wszystkim charakter rozrywkowy. Podczas zawodów nie obowiązuje podział na zawodowców i amatorów – liczy się bowiem wspólne spędzenie czasu.

Błotną Ligę Mistrzów 2021 zaplanowano na weekend 7-8 sierpnia nad zalewem w Korycinie. Liczba miejsc jest ograniczona – do udziału w tych ekstremalnych rozgrywkach może zostać zarejestrowanych łącznie 30 zespołów (24 w kategorii męskiej oraz 6 w żeńskiej). Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym [email protected], a w tytule należy wpisać ZGŁOSZENIE, nazwę drużyny oraz kraj. Ostatnia, kluczowa informacja: osobom bez poczucia humoru organizatorzy dziękują na samym wstępie!

Powraca BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE – najzabawniejsze, najbrudniejsze i najbardziej ekstremalne…

Opublikowany przez Swampions Soccer League Czwartek, 1 lipca 2021

Foto wyróżniające: Stringer / Anadolu Agency via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*