Kolejne pokłosie pandemii. Biegi Niepodległości i Europejski w nowej formie

Kolejne pokłosie pandemii. Biegi Niepodległości i Europejski w nowej formie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W związku z nową falą zakażeń, której skutkiem było wprowadzenie przez rządzących kolejnych obostrzeń, organizatorzy zawodów Grand Prix Gdynia 2020 podjęli niełatwą decyzję o zmianie formatu wyścigu. Bieg Niepodległości oraz Bieg Europejski odbędą się zatem w zupełnie w nowym wydaniu. Miłośnikom tej formy aktywności przysługiwać będzie możliwość startu w biegu hybrydowym, którego alternatywę stanowi bieg wirtualny lub ostatecznie zwrot pieniędzy.

Przypomnijmy, że Bieg Niepodległości to już trzecia rywalizacja rozgrywana w ramach tegorocznej edycji cyklu Grand Prix Gdyni. Zaplanowano go na weekend 7-8 listopada bieżącego roku. Z kolei Bieg Europejski pierwotnie miał odbyć się w maju, ale ze względu na pandemię został przeniesiony na termin 28-29 listopada. Do tej pory oba wyścigi każdorazowo cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że tym razem zawodnicy nie pobiegną w tradycyjnej formule.

Bieg hybrydowy daje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na 5 i 10 km. W celu ukończenia rywalizacji uczestnikom przyjdzie pokonać dwie lub cztery pętle, każda po 2,5 km. Start będzie możliwy w sobotę lub niedzielę między godziną 8:00 a 16:00. Wszystko zostanie przeprowadzone profesjonalnie oraz z troską o bezpieczeństwo zawodników – organizator zapewni elektroniczny pomiar czasu i dopilnuje, by liczba osób na trasie nie przekraczała aktualnych wytycznych, jeśli chodzi o imprezy sportowe odbywające się na świeżym powietrzu. W niewielkich rozmiarów biurze wydawane będą pakiety startowe i w tym samym miejscu – na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni – nastąpi dekoracja.

Jeśli ktoś nie może stawić się na terenie Trójmiasta w wyznaczonym terminie, z pewnością powinien rozważyć start w biegu wirtualnym, dzięki któremu żaden pasjonat lekkiej atletyki nie ominie tego ważnego wydarzenia. Wszyscy chętni mogą bowiem pokonać trasę w dowolnym miejscu na świecie, a nowoczesna platforma sklasyfikuje ich od razu po zakończeniu aktywności. Ostatnią z dostępnych opcji jest oczywiście zwrot pieniędzy. Przysługuje on posiadaczom całorocznych karnetów Grand Prix Gdynia oraz osobom zapisanym na dwa dotychczasowe biegi tegorocznego cyklu.

Pomimo że decyzja o zmianie formatu zawodów nie przyszła łatwo, organizatorzy przekonują, że została ona podjęta w celu uniknięcia ryzyka, które niewątpliwie niesie za sobą rozegranie imprezy w tradycyjny sposób. Nowa odsłona Biegów Niepodległości oraz Europejskiego nie oznacza jednak braku nagród – za udział zarówno w biegu hybrydowym, jak i wirtualnym uczestnicy otrzymają kolekcjonerskie medale. Dodatkowo na osoby startujące w Biegu Niepodległości czekają specjalnie przygotowane koszulki techniczne. Opłata wpisowa pozostaje niezmienna względem poprzednich edycji i wynosi 50 lub 45 złotych (dla posiadaczy karty mieszkańca Gdyni).

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*