Amatorski Rajd Rowerowy MTB Łężyckie Wertepy 2020 wystartuje w połowie października!

Amatorski Rajd Rowerowy MTB Łężyckie Wertepy 2020 wystartuje w połowie października!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na sobotę 17 października zaplanowano piątą edycję Amatorskiego Rajdu Rowerowego – MTB Łężyckie Wertepy. Na razie wszystko wskazuje na to, że wyścig odbędzie się zgodnie z założeniami.

MTB Łężyckie Wertepy to rajd kolarski organizowany nieprzerwanie od 2015 roku przez Stowarzyszenie Curetz. Uczestnikom przychodzi zmierzyć się w nim nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim wymagającą trasą, na której prym wiodą ścieżki piaszczysto-szutrowo-leśne. Należy bowiem pamiętać, że MTB zalicza się do sportów ekstremalnych. Pomimo skali trudności, leśne tereny Łężycy wprawiają zawodników w zachwyt, a niecodzienne widoki stanowią swoistą nagrodę za podjęcie wyzwania.


https://www.facebook.com/stowarzyszeniecurtez/posts/3323255951125003

W rajdzie udział może wziąć każdy, kto tylko czuje się na siłach. Nie ma górnej ani dolnej granicy wiekowej, a jak przekonuje prezes Stowarzyszenia Curtez, Agnieszka Kozakiewicz, zdarzało się, że na linii startowej stawali seniorzy, którzy nie zważając na zaawansowany wiek z powodzeniem kończyli wyścig. Jedynym warunkiem jest zatem posiadanie własnego roweru i chęć przeżycia wspaniałej przygody. Do nadrzędnych celów imprezy zaliczają się szczytne idee, takie jak promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, zaprezentowanie szerszemu gronu osób pięknych łężyckich lasów, czy w końcu upowszechnianie wyścigów rowerowych wśród posiadaczy rowerów górskich.

Dla kobiet przewidziana jest trasa o długości 12 km, na którą złożą się w sumie trzy pętle, natomiast mężczyznom przyjdzie rywalizować na dwukrotnie dłuższym odcinku. Najmłodsi starterzy będą musieli pokonać dystans około 500 m i 1000 m, a trasa będzie specjalnie dostosowana do ich możliwości. Nagrody rzeczowe czekają na trzech najlepszych kolarzy w każdej kategorii wiekowej. Miłym akcentem jest fakt, że wszyscy uczestnicy rajdu – niezależnie od uzyskanego wyniku – otrzymają pamiątkowe medale. Taka inicjatywa z pewnością ułatwi utrzymanie zawodów w towarzyskiej atmosferze. Bo w MTB Łężyckie Wertepy chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę oraz miłe spędzenie czasu z ludźmi tej samej pasji.

Zapisy są już w toku, a liczba miejsc dla pełnoletnich amatorów kolarstwa wynosi 70. Warto się zatem pospieszyć, mając na uwadze jak dużym zainteresowaniem cieszył się rajd w ubiegłych latach. Swój udział można zadeklarować online za pośrednictwem strony www.super-sport.com.pl do 15 października (opłata startowa w formie darowizny na rzecz Stowarzyszenia Curtez to 30 zł). Zgłoszenia dzieci będą zaś przyjmowane w dniu wyścigu, w otwartym od godz. 10 biurze zawodów. Najmłodszych uczestników rajdu „wpisowe” nie obowiązuje – startują oni całkowicie za darmo. W związku z pandemią impreza odbędzie się z zachowaniem panujących obecnie obostrzeń, które obowiązują wszystkich organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w naszym kraju.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*