Gadżety przydatne podczas treningu biegowego

Gadżety przydatne podczas treningu biegowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie to aktywność fizyczna, która z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Należysz do grupy osób, które nie wyobrażają sobie udanego dnia bez treningu biegowego? Oto ciekawe gadżety, które będą przydatne podczas treningu!

Bieganie to całoroczna aktywność fizyczna

Wbrew przekonaniom wielu osób, bieganie to aktywność fizyczna, którą bez większych przeszkód można uprawiać przez cały rok. Oczywiście, największą liczbę biegaczy trenujących w parkach czy na osiedlowych uliczkach spotkać można wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a w człowieku budzi się chęć do poprawy wydolności organizmu.

Im bliżej końcówki roku, tym szlaki biegowe coraz bardziej się przerzedzają. Zimą trenują jedynie najwytrwalsi, chociaż wystarczy odpowiedni ubiór i nawet padający śnieg czy silniejszy wiatr nie będą przeszkodą, aby regularnie wychodzić na przebieżkę. Jeżeli chcesz, aby Twój trening stał się jeszcze przyjemniejszy, zainwestuj w akcesoria biegowe, które sprawią, że poprawi się komfort treningu.

Załóż czapkę lub chociaż chustę wielofunkcyjną

Nakrycie głowy jest przydatne o każdej porze roku. To, czy zdecydujesz się na popularną czapkę z daszkiem, czy wybierzesz modną chustę wielofunkcyjną, będzie tylko i wyłącznie Twoją decyzją. Nie ma tu lepszych i gorszych rozwiązań. Jest grupa biegaczy, która nie wyobraża sobie treningu bez czapki z daszkiem, a są i tacy, którzy na głowę zakładają wyłącznie chustę wielofunkcyjną.

Nie wychodź jednak na trening bez żadnego nakrycia głowy i to niezależnie od pory roku. W słoneczny dzień czapka czy chusta wielofunkcyjna będzie stanowić ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W chłodniejsze dni zapewni komfort termiczny.

Drużynowa #czapkamocy i chusta #potwornielubimybiegać polecają się do biegania i nie tylko 😉
Dostępne są w naszym sklepie internetowym na www.naszmaraton.pl 👍
#naszmaraton #drużynabartka

Opublikowany przez Naszmaraton – Biegnę,żeby Bartek mógł biegać. Sobota, 21 listopada 2020

Załóż wygodne skarpetki

Jeżeli czytałeś poradniki dotyczące początków przygody z bieganiem, to z pewnością sporo naczytałeś się o doborze odpowiedniego obuwia biegowego. Nie zapominaj, że troska o stopy biegacza nie kończy się na butach. Istotną rolę, zwłaszcza gdy biegasz po grząskim leśnym terenie, odgrywają również odpowiednio dobrane skarpety.

Ich rodzaj dobierz pod kątem intensywności i długości treningu, a także panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych oraz specyfiki podłoża, po którym biegasz. Dobrą opinią użytkowników cieszą się zwłaszcza nieprzemakalne skarpety przeznaczone do biegania w terenie. Stosując takie rozwiązanie, możesz zapomnieć o kalafiorach na stopach!

Pomiar parametrów treningowych

Lubisz analizować każdą jednostkę treningową pod kątem jej efektywności? Niezbędne okażą się w Twoim przypadku gadżety sportowe umożliwiające pomiar poszczególnych parametrów treningowych.

Pulsometr czy zegarek biegowy? Zanim dokonasz wyboru, zastanów się nad tym, jak duży masz budżet (profesjonalne zegarki sportowe są znacznie droższe, niż pulsometry) oraz jakie informacje będą Ci potrzebne do analizy postępu sportowego. Jeżeli chcesz mierzyć wyłącznie czas treningu oraz długość trasy, jaką przebiegniesz, to możesz skorzystać z darmowej aplikacji, którą zainstalujesz na telefonie komórkowym.

Plecak biegowy na dłuższe dystanse

Lubisz długie wybiegania? Często biegasz dystanse liczące przynajmniej 20 kilometrów? Trenujesz w terenie, w którym nie możesz liczyć na sklep spożywczy na każdym rogu ulicy i podstawowy prowiant musisz mieć zawsze przy sobie? Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie chociaż na jedno z powyższych pytań, to niewielki plecak biegowy powinien się obowiązkowo znaleźć wśród Twoich akcesoriów sportowych.

Mimo że jest on mały, to został zaprojektowany w taki sposób, abyś mógł w nim zmieścić wszystko, co będzie Ci potrzebne w trakcie treningu oraz zawodów na dłuższym dystansie. Bez problemu włożysz do plecaka biegowego przekąskę, zmieścisz w nim telefon komórkowy oraz dokumenty. Większość modeli posiada specjalną kieszeń na camelbag – jest to świetne rozwiązanie, które umożliwia picie podczas biegu. Plecaki biegowe przeważnie mają także z przodu kieszonki na softlaski – dodatkowy zapas wody. W plecaku będzie na tyle miejsca, aby schować kurtkę przeciwdeszczową. Nie zapomnij także o folii NRC!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*