Jeżeli Twoim marzeniem jest zostać zawodowym piłkarzem, to dobrze trafiłeś. Dziś przedstawimy Ci kilka kroków, które zrobili m.in. Leo Messi czy Robert Lewandowski, aby kluby zaczęły o nich rywalizować.
Piłkarskie ikony, takie jak Ronaldinho, Maradona, Deyna – wszystkich łączy jedna cecha: umiejętności. Tych umiejętności nikt im nie dał, wszyscy musieli ciężko pracować na swój sukces. Wejście na szczyt nikomu jeszcze nie przyszło łatwo.
Nie wszyscy rodzą się i wychowują w wielkich miastach i mają na wyciągnięcie ręki świetne kluby piłkarskie oraz siłownie. Nawet osoby z dużych miast nie mają zapewnionego sukcesu bowiem na jeden klub przypadają dziesiątki, jak nie setki zapalonych młodzieńców. Większość jednak żyje wielkimi marzeniami, ograniczając się do niezbędnego minimum. Sprawa zatem jest prosta: musisz pracować znacznie więcej niż reszta.
Jeżeli czujesz, że standardowe treningi nie dają wystarczających efektów, najwyższa pora zadbać o trening indywidualny. Na początek warto znaleźć odpowiedniego trenera. Trening indywidualny z nauczycielem daje podstawową korzyść: cała koncentracja jest skupiona na jednej osobie. W ten sposób specjalista z łatwością może dostrzec wady, nad którymi trzeba popracować. Bez rzetelnej opinii z zewnątrz będziesz jedynie powtarzać w kółko te same błędy.
Większość treningów w klubach odbywa się stosunkowo rzadko. Czasem jest to trening dwa razy na tydzień, czasem tylko raz. Taka forma ćwiczeń nie przyniesie wystarczającej poprawy umiejętności, dlatego należy skupić się na ćwiczeniu indywidualnym.
Taki trening to nie tylko bieganie po boisku za piłką. Dobry trener będzie w stanie zintensyfikować nasze ćwiczenia na każdym polu. Ćwiczenia mogą odbywać się na siłowni, czy na basenie. Warto też wykonywać treningi mentalne, które poprawiają koncentrację.
Istotną rolę odgrywa też dieta. Dobry sportowiec musi mieć zbilansowaną dietę, która pozwoli organizmowi wytrzymywać tak duży wysiłek. Hart ducha, upór, dyscyplina – to również elementy indywidualnego treningu.
To nie takie proste ‼️
Zwykły człowiek ze swojego punktu widzenia najczęściej patrzy tylko na wynik wybitnego sportowca.
Nie zwraca uwagi na proces, który go do tego zaprowadził.
Moim młodym podopiecznym zawsze zwracam uwagę na to, że tylko systematycznie wkładany wysiłek przyniesie oczekiwany ⬆️ PROGRES ⬆️
Jak ważny jest jest regularny trening i co sport ma wspólnego z osiąganiem świetnych wyników w innych dziedzinach, dowiecie się z rozmowy 👇
Dr Mateusz Grzesiak w podcaście Elite Mentality by Cyprian Majcher
Polecam 👍
Opublikowany przez Profesjonalny Indywidualny Trening Piłkarski – Piotr Stach Wtorek, 20 lipca 2021
Jeżeli masz taką możliwość, idź do trenera po odbytym treningu i poproś go o dodatkowe kilka godzin ćwiczeń przed lub po następnym spotkaniu. Wielu piłkarzy niejednokrotnie powtarzało, że rzeczy, z którymi miało problem, lub w których chcieli się specjalizować, wyćwiczyli właśnie na treningach dodatkowych. Ćwiczyli na przykład dwie godziny przed standardowym treningiem.
Koncentruj trening na swoich wyjątkowych umiejętnościach i poprawiaj te najsłabsze. Dzięki fantastycznej obronie, tworzeniu licznych i dobrych akcji w polu karnym przeciwnika, wykonywaniu fantastycznych wolnych, a nawet dzięki zjawiskowym sztuczkom 1 na 1 (choć to ryzykowna sprawa) możesz zostać dostrzeżonym przez osoby poszukujące młodych talentów.
Trening indywidualny może oczywiście wiązać się z grą grupową. Przykładowo: zamiast zbierać całą drużynę, aby rozegrać mecz, w którym staniesz na pozycji ataku bądź obrony; zamiast wziąć jedną osobę i ćwiczyć strzały karne; zbierz grupę do rozgrywania akcji.
Przy okazji należy pamiętać, że na boisku działają nie tylko mięśnie, ale i mózg. Warto, żeby obrońca nauczył się także gry na pozycji ataku, dzięki temu zrozumie tok myślenia swoich przeciwników.
Foto wyróżniające: RODNAE Productions / pexels.com