Czym są peptydy i aminokwasy?

Czym są peptydy i aminokwasy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Peptydy i aminokwasy to chemiczne związki organiczne, które stanowią składnik m.in. kosmetyków, leków oraz suplementów diety. Przeczytaj, czym dokładnie są i jakie mają właściwości. 

Peptydy –  właściwości i zastosowanie 

Peptydy to organiczne związki chemiczne, powstające przez łączenie się cząsteczek aminokwasów w łańcuchy za pomocą wiązania peptydowego. Peptydy pozyskiwane z roślin lub syntetycznie naśladują działanie naturalnych peptydów obecnych w skórze, co sprawia, że znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym, kosmetyce i kulturystyce. Kosmetyki, które mają w składzie peptydy, mogą głęboko wnikać w powierzchnię skóry i stymulować ją do produkcji kolagenu, a także polepszać stan włosów i paznokci. Produkty kosmetyczne zawierające peptydy są często polecane do pielęgnacji skóry wrażliwej i dojrzałej ze względu na działanie nawilżające, rozjaśniające, ujędrniające oraz odmładzające skórę. Należy pamiętać, że z wiekiem ilość peptydów w organizmie spada, tak jak dzieje się w przypadku kolagenu czy kwasu hialuronowego, dlatego kosmetyki z peptydami są tak efektywne w pielęgnacji antystarzeniowej. Zwykle peptydy syntetyczne nie uczulają, jednak produkty pozyskiwane z roślin, m.in. z owsa czy z soi, mogą wykazywać działanie uczulające. Badania wykazują, że niektóre substancje wykazują właściwości przeciwbólowe i przyspieszają gojenie się ran. Warto poczytać także o innych właściwościach, jakie mają peptydy sklep internetowy oferuje szeroki wybór produktów przeznaczonych do celów badawczych. 

Warto wiedzieć, że peptydy pozyskiwane z białek znajdujących się w żywności mogą wspierać funkcjonowanie układu pokarmowego czy krążenia. W medycynie peptydy są wykorzystywane ze względu na działanie przeciwzakrzepowe, przeciwutleniające oraz przeciwbakteryjne. Jeśli szukasz profesjonalnych produktów badawczych, przebadanych w laboratoriach, warto sprawdzić, co ma w ofercie sklep internetowy z peptydami.

Aminokwasy – skład oraz działanie

Aminokwasy, inaczej kwasy aminowe, to związki organiczne, z których zbudowane są białka. Odgrywają one wiele kluczowych ról w organizmie każdego człowieka. Są podstawowym składnikiem budulcowym skóry i uczestniczą w wielu procesach, które w niej zachodzącą, m.in. w wiązaniu wody i utrzymywaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, produkcji kolagenu czy regeneracji i odnowie komórek skóry. Odgrywają także ważną rolę przy procesach, takich jak synteza hormonów i neuroprzekaźników. Jeśli szukasz produktów do celów badawczych, warto odwiedzić profesjonalny sklep z aminokwasami i innymi związkami organicznymi, których jakość została potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Shvets

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*