Czym jest kite foil oraz kitesurfing oraz co jest potrzebne do tych sportów?

Czym jest kite foil oraz kitesurfing oraz co jest potrzebne do tych sportów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sporty wodne, głównie latem, są niezmiennie rozchwytywane. Ludzie szukający niezapomnianych wrażeń bardzo często decydują się właśnie na spędzenie czasu wraz z ciekawym sportem wodnym. Nic w tym dziwnego – czas urlopowy zachęca do tego, by poczuć nieco więcej adrenaliny, a ponadto nauczyć się w końcu tego, co przez cały rok, a czasem nawet wiele lat się sukcesywnie odkłada.

Kitesurfing – rozrywka dla wytrwałych

Kitesurfing to fantastyczna alternatywa dla zwykłego pływania czy surfowania. Dyscyplina ta jest czymś bardzo podobnym do surfingu, jednak jedną zmienną jest konieczność używania podczas jazdy na desce latawca. Ten sport nieco przypomina windsurfing, jednak sama postawa na desce bardziej przypomina jazdę na snowboardzie. Najlepszymi warunkami do uprawiania tej dyscypliny jest duża przestrzeń na lądzie do startowania, duża przestrzeń wody, brak przeszkód, płytka woda oraz stabilny wiatr.

W naszej szkole możesz zaczerpnąć nauki kitesurfingu. Czas kursu to zaledwie kilkanaście godzin dla początkujących podzielony na specjalne etapy po ok. 5 godzin. Cena zawiera pomoc instruktora, wypożyczenie sprzętu oraz zakwaterowanie. Kursy odbywają się głównie na półwyspie helskim. Podczas naszego kursu nauczysz się nie tylko jak okiełznać latawiec, ale także opanujesz pływanie. Kitesurfing kurs to coś, o czym marzy wiele osób, jednak wciąż niewielka ilość ma odwagę, by spróbować i zaczerpnąć wspaniałego sportu.

Kite foil – co to jest?

Kite foil to kolejna odmiana kitesurfingu, jaką oferujemy w naszej szkole. Kite foil to przede wszystkim dyscyplina, która odróżnia się nietuzinkowym sprzętem. Poza latawcem kursant korzysta z wyspecjalizowanej deski. Deska to profesjonalny sprzęt, który zbudowany został z powierzchni górnej, przypominającej tradycyjną deskę do surfingu oraz dołączone do niej skrzydło podwodne, które pozwala unosić się niekiedy bardzo wysoko nad wodą. Kite foil to nietuzinkowe zabawy, ogromna wolność, poczucie panowania nad światem. Jeśli pragniesz takich uczuć, koniecznie sprawdź nasze kursy.

Zestawy kite foil oraz inne akcesoria – sklep surfingowy

Poza kursami, prowadzimy także wspaniały sklep, w którym zaopatrzysz się w rewelacyjny, wyspecjalizowany sprzęt do wielu sportów wodnych uprawianych na desce. Poza nieodzownym sprzętem, w asortymencie znajduje się specjalna odzież, a także gadżety, które znacznie ułatwiają uprawianie tej dyscypliny. Chcesz się czuć jak ryba w wodzie? Chcesz przeżyć nietuzinkową przygodę? Chcesz poznać uczucie towarzyszące lewitacji? Koniecznie sprawdź naszą ofertę i skuś się na kurs!

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*