Podsumowujemy igrzyska olimpijskie! Tak wyglądała rywalizacja w Pekinie

Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie już za nami. Reprezentanci których państw wypadli na nich najlepiej?

Norwegowie deklasują

Należy uczciwie przyznać, że reprezentanci Norwegii na tegorocznej edycji igrzysk nie mieli sobie równych. Zawodnicy pochodzący z tego kraju zdobyli łącznie aż 37 medali, a w tym rekordową liczbę 16 złotych krążków! Na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej znaleźli się Niemcy, zaś ostatnia lokata podium przypadła Chińczykom.

Johannes Thingnes – złoty biathlonista

Jednym z ojców sukcesu Norwegii był świetnie dysponowany Johannes Thingnes – jeden z najlepszych biathlonistów na świecie wywalczył pięć medali, z czego aż cztery złote. Taki wynik pozwolił 28-latkowi zająć pierwsze miejsce wśród multimedalistów.

Jak poszło Polakom?

Sportowcy występujący z orzełkiem na piersi z pewnością nie zaliczą imprezy w Pekinie do udanych – Polska w klasyfikacji generalnej zajęła dopiero odległe 27. miejsce. Jakimkolwiek dorobkiem medalowym może pochwalić się wyłącznie Dawid Kubacki, który na normalnej skoczni sięgnął po brąz.

Zdjęcie główne: pixabay.com/BLazarus