Kiedy warto stosować kamizelki obciążeniowe?

Kiedy warto stosować kamizelki obciążeniowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Regularnie odbywane treningi z czasem potrafią się znudzić. Osoba trenująca może odczuwać monotonię, co z kolei przekłada się na efekty, niekoniecznie te pożądane. To jeden z powodów, dla którego warto urozmaicać swoje treningi. W jaki sposób? Można się zdecydować na kamizelkę obciążeniową.

Kamizelki obciążeniowe – dlaczego warto?

Zastosowanie dodatkowego obciążenia, którym mogą być specjalne kamizelki obciążeniowe, pozwala na przełamanie rutyny. Ćwiczenia stają się ciekawsze, można je rozbudować, zmodyfikować, a tym samym nie tylko uniknąć nudy, ale i zacząć pracować nad kolejnymi partiami mięśniowymi.

Z kamizelką obciążeniową zwiększa się intensywność treningu, mocniej pracują poszczególne partie mięśniowe. Ćwiczenia zyskują na większej efektywności, a dotychczas postrzegany jako monotonny, regularny trening zyskuje na czymś nowym, świeżym, a do tego pozwala uzyskać lepsze osiągi.

Dzięki kamizelce, która wpływa na dodatkowe, równomierne obciążenie, ćwiczący jest w stanie wzmocnić przede wszystkim mięśnie tułowia. Wypracowuje kontrolę nad ciałem, polepsza się koordynacja ruchowa.

Trening pod obciążeniem – jak dobrać kamizelkę?

Trening pod obciążeniem można wykonać praktycznie do każdej dyscypliny sportowej. Kamizelki obciążeniowe stosowane są przez zawodników sztuk walki, ale i amatorów biegania czy pasjonatów sportów sylwetkowych. Kamizelka sprawdza się bowiem wszędzie tam, gdzie odbywa się praca nad wytrzymałością, szybkością, techniką czy siłą.

Efekty są zależne nie tylko od regularnych treningów, ale i właściwie dopasowanej kamizelki z obciążeniem. Przede wszystkim musi to być produkt, który wyróżnia się zastosowaniem materiałów wysokiej jakości. Dodatkowe obciążenie w tej formie nie powinno sprzyjać powstawaniu otarć. Niepożądanym efektem jest również nadmierne pocenie się z założoną kamizelką.

Wkłady obciążeniowe – wymienne dają więcej możliwości

Decydując się na trening z dodatkowym obciążeniem w formie kamizelki, warto szukać takiej konstrukcji, która oferuje wymienne wkłady do kamizelek obciążeniowych. Tak wykonana kamizelka może być indywidualnie dopasowana pod względem obciążenia. Łatwiej opracować urozmaicony trening, jeśli wkłady można wyjmować lub dodawać nowe, cięższe.

Całość powinna być stabilna, wytrzymała, z obciążeniem rozkładanym równomiernie. To bowiem oznacza nie tylko efektywny, ale i bezpieczny trening.

Wygoda użytkowania

Warto również zwrócić uwagę na sposób mocowania kamizelki obciążeniowej. Szerokie i mocne pasy na rzepy pozwalają na wygodne dopasowanie do ciała. Poza tym wkładanie takiej kamizelki jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Nie można zapominać o tym, że podczas treningów wykonywanych jest dużo ruchów. Wypełnienie kamizelek treningowych wraz z całą konstrukcją nie powinno wpływać na ograniczenie wykonywania jakichkolwiek ruchów.

Z kamizelki obciążeniowej skorzystają nie tylko zawodowcy czy osoby mające za sobą duży staż treningowy. Dla początkujących czy średniozaawansowanych to również sposób na urozmaicenie dotychczasowego treningu. 

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*