Jak chronić się przed niespodziewanymi kosztami podczas narciarskiej wycieczki?

Jak chronić się przed niespodziewanymi kosztami podczas narciarskiej wycieczki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zima trwa w najlepsze. Biały puch, niskie temperatury i oszronione drzewa tworzą piękny klimat. Jest to czas,  w którym spędzamy czas nie tylko na spacerowaniu i podziwianiu widoków, ale także uprawiając różnego rodzaju sporty zimowe. W tym celu często wybieramy się na wycieczki w góry, zarówno polskie, jak i zagraniczne. By wyjazd się udał i nie zaskoczył nas niemiłymi niespodziankami, warto się do niego dobrze przygotować. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Spakuj właściwe rzeczy

Przed wyjazdem musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Co warto wziąć ze sobą na górski szlak?

  • Wygodne obuwie dostosowane do warunków
  • Ciepłą, nieprzemakalną kurtkę zimową
  • Rękawiczki i czapkę
  • Dokumenty
  • Mapę (w górach nie zawsze jest zasięg)
  • Sprzęt narciarski (gogle, narty lub snowboard, kask itp.)
  • Termos z ciepłym napojem i energetyczną przekąskę
  • Apteczkę zawierającą bandaż, plastry i niezbędne leki

To, co ze sobą weźmiemy, w głównej mierze zależy od tego, jak planujemy spędzać czas. Inaczej spakujemy się na spacer po szlaku, a inaczej na wspinaczkę górską. Odpowiednie przygotowanie może nie tylko umilić nam wycieczkę i pomoc zachować zdrowie, ale także może uratować nam życie.

Nie zapominaj o ubezpieczeniu

Nie zawsze o tym pamiętamy, ale przed każdym wyjazdem, zwłaszcza w góry, gdzie ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportu jest większe niż na co dzień, bardzo ważne jest ubezpieczenie ski. Dzięki niemu możemy być spokojni, że w razie wypadku nie zostaniemy bez pomocy. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na to, by polisa zawierała pokrycie zarówno leczenia, jak i ratownictwa, ubezpieczenie NNW i OC, a także bagażu i sprzętu narciarskiego. Jest jeszcze jedna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Dobra polisa musi być rozszerzona o uprawianie sportów zimowych. Są one klasyfikowane jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Taka polisa jest zdecydowanie warta zakupu. Dobre ubezpieczenie możemy wykupić nawet za niecałe 4 złote za dzień. 

Wybierz odpowiednie miejsce

Bardzo ważne jest, by wybrać odpowiednie miejsce na pobyt w górach. Jeśli chcemy jeździć na nartach lub snowboardzie, wybierzmy takie trasy, które będą dostosowane do naszych umiejętności. Wiele bardzo dobrych stoków znajdziemy w Polsce. Od lat przyciągają one turystów z wielu krajów na świecie. Znajdziemy tu trasy dla osób o różnym poziomie zaawansowania, przy których są wypożyczalnie sprzętu i miejsca, gdzie można odpocząć i zjeść oraz napić się czegoś ciepłego. Długie i ciekawe trasy znajdziemy m.in. w okolicach Zakopanego, Szczyrku czy Szklarskiej Poręby  (https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/najdluzsze-trasy-narciarskie-w-polsce). Każdy miłośnik sportów zimowych, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności, znajdzie miejsce, w którym będzie dobrze się bawić. Wystarczy odpowiednie przygotowanie i można korzystać z uroków tej niewątpliwie pięknej pory roku.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*