Imprez biegowych w Łodzi ciąg dalszy. Zbliża się kolejna edycja Biegu po Lesie Łagiewnickim!

Imprez biegowych w Łodzi ciąg dalszy. Zbliża się kolejna edycja Biegu po Lesie Łagiewnickim!

W sobotę 19 września wszyscy sympatycy biegania będą mieli okazję, aby wziąć udział w cyklicznym biegu przełajowym organizowanym przez Akademię Sport i Zdrowie. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w Lesie Łagiewnickim. Impreza jest wspierana przez Urząd Miasta Łodzi.

Każdy z uczestników, który zdoła ukończyć bieg na dystansie około 5.4 km, otrzyma pamiątkowy medal. Dzięki tej inicjatywie rywalizacja zyska wymiar towarzyski i posłuży bardziej jako sprawdzenie własnych możliwości. Zawodnicy rozpoczną zmagania o godzinie 10:00, startując z Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86 i zakończą dokładnie w tym samym miejscu. Wpisowe wynosi 20 zł. Nie będzie można natomiast zapisać się w biurze zawodów – w dniu biegu wydawane będą jedynie numery startowe

Ważną informacją jest także podział na kategorie wiekowe. Przedstawia się on w następujący sposób: open, 16-19 lat (ur. 2004-2001), 20-39 lat (ur. 2000-1981), 40-59 lat (ur. 1980-1961), 60 i starsi (ur. w 1960 r. lub wcześniej). Warto pamiętać, że o przynależności do danej kategorii decyduje rok urodzenia. Limit uczestników to 150 osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Witajcie. Przypominamy o naszej sobotniej imprezie w Lesie Łagiewnickim. Zapisy: https://protimer.pl/bio/786/bieg-przelajowy-biegaj-z-akademia-sport-i-zdrowie/registerMiłego dnia.

Opublikowany przez Bieg Ulicą Piotrkowską Poniedziałek, 14 września 2020

Zapisy potrwają do 17 września, zatem zainteresowani wzięciem udziału w biegu nie powinni zbyt długo się zastanawiać. Podczas odbierania numerów startowych, które będzie odbywać się pomiędzy godziną 8:45 a 9:50, konieczne jest zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek. Płyn do dezynfekcji rąk zapewni już sam organizator. Z powodu pandemii natryski będą nieczynne, nie uświadczymy też depozytu.

Bieg przełajowy w Lesie Łagiewnickim nie jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Akademię Sport i Zdrowie, która ma na swoim koncie imprezy takie jak Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, czy też Bieg Trzech Króli. Stowarzyszenie to było również jednym z patronów Biegu „Prześcignąć raka”. Jeśli zaś chodzi o zawody mające miejsce w popularnych Łagiewnikach, nie trzeba szczególnie daleko sięgać pamięcią – Akademia Sport i Zdrowie zorganizowała takowe stosunkowo niedawno, bowiem 4 lipca 2020 roku.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *