Warszawa z nową imprezą biegową. Start już za dwa miesiące!

Warszawa z nową imprezą biegową. Start już za dwa miesiące!

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa już niedługo zostanie gospodarzem kolejnych zawodów biegowych. Jak informuje serwis biegowe.pl, Fundacja „Maraton Warszawski” planuje organizację zupełnie nowej imprezy, a mianowicie Mistrzostw Drużyn Biegowych. Trwające całą dobę zmagania miałyby odbyć się w niedzielę 9 maja na jednym ze stołecznych obiektów lekkoatletycznych.

Do tej pory stolica miała co prawda w swoim repertuarze podobne wyścigi, jak choćby Warsaw Track Cup czy mityng 1 MILA, ale Mistrzostwa Drużyn Biegowych to przedsięwzięcie, które będzie wyróżniać się na tle pozostałych. Uwagę pasjonatów lekkiej atletyki mają przykuć m.in. ciekawy system punktowania oraz szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o dostępne dystanse.

Wedle własnego uznania zawodnicy będą mogli wystartować indywidualnie na dystansach od 1000 do 5000 m. Zgodnie z nazwą i ogólnym zamysłem imprezy, największe emocje będą towarzyszyć jednak rywalizacji drużynowej – najszybszy zespół w kraju zostanie wyłoniony na podstawie wyścigu sztafet. Limit ekip został ograniczony do zaledwie 16 miejsc, dlatego warto jak najszybciej podjąć ostateczną decyzję dotyczącą udziału w nowym formacie.

Uczestnictwo w mistrzostwach można zadeklarować za pośrednictwem strony teamrun.pl, gdzie już od dnia dzisiejszego trwa otwarta rejestracja. Tych, którzy choć przez chwilę pragną poczuć się jak profesjonalni sportowcy i poznać smak zespołowych zmagań, nie może zatem zabraknąć 9 maja w Warszawie!

To będzie prawdziwa bitwa na nogi! 🔥🏃‍♀️🔥🏃🔥

I choć zwycięzca będzie tylko jeden, to wszystkich uczestników THE TEAM!…

Opublikowany przez Maraton Warszawski Piątek, 5 marca 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *