Święto judo w Luboniu. W ten weekend poznamy Mistrza Polski Amatorów oraz Weteranów

Święto judo w Luboniu. W ten weekend poznamy Mistrza Polski Amatorów oraz Weteranów

Najbliższy weekend nad rzeką Wartą będzie stał pod znakiem rywalizacji krajowych judoków. W Luboniu o medale Mistrzostw Polski Amatorów i Weteranów powalczy kilkudziesięciu zawodników z różnych kategorii wiekowych oraz wagowych. Dzień później odbędzie się natomiast tradycyjny Memoriał im. Jigoro Kano.

Zawody organizowane przez Power Duck Akademię Judo to doskonała okazja do weryfikacji umiejętności dla tych, którzy na co dzień trenują tą bardzo popularną w naszym kraju dyscyplinę sportu, ale nie startują na międzynarodowych czempionatach. Mistrzostwa Polski Weteranów w Judo za kilka dni doczekają się nawet jubileuszowej, dwudziestej edycji, zaś zmagania amatorów odbędą się po raz drugi. Obie imprezy startują o godzinie 12 w hali LOSiR przy ul. Kołłątaja 2 i są współfinansowane z funduszy Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Polskiego Związku Judo.


https://www.facebook.com/akademiajudo/posts/3676946475663571

Niedziela 25 października będzie z kolei dniem poświęconym profesorowi Jigoro Kano – wybitnemu twórcy japońskiej sztuki walki. Na jego cześć już od 2009 roku organizowany jest Memoriał, który uchodzi za jeden z największych w Polsce turniejów judo dedykowanych dzieciom i młodzieży. W tym roku uhonorowani zostaną najlepsi juniorzy w kategoriach U11, U13, U15 oraz U18. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że istotnym zmianom uległy zasady rozgrywania zawodów, zwłaszcza dotyczące procesu ważenia – wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników.

W związku z nowymi zaostrzeniami i zgłoszeniami na turniej przedstawiamy aktualizację zasad, które będą panować podczas…

Opublikowany przez Memoriał Judo im. Jigoro Kano Środa, 21 października 2020

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *