Mistrzostwa Polski Południowej 2020 w sześcioosobowej odmianie futbolu w ostatni weekend sierpnia

Mistrzostwa Polski Południowej 2020 w sześcioosobowej odmianie futbolu w ostatni weekend sierpnia

„Socca”, jak popularnie nazywana jest piłka nożna sześcioosobowa, zyskuje w naszym kraju coraz większą grupę miłośników. W najbliższy weekend swoje siły skonfrontują pasjonaci tej dyscypliny sportu z południowej części naszego kraju.

W sobotę 29 sierpnia w Tychach odbędzie się trzecia edycja prestiżowych Mistrzostw Polski Południowej w sześcioosobowej odmianie piłki nożnej. Na boiskach piłkarskich Orlik przy ul. Wejchertów 20 (mecze fazy grupowej) oraz przy ul. Borowej 123 (mecze fazy grupowej i pucharowej) do rywalizacji przystąpią 24 zespoły z województw śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. To jedno z najważniejszych wydarzeń amatorskiego futbolu w naszym kraju, zyskujące z roku na rok coraz większą popularność.

W pierwszej fazie turnieju awans uzyskają dwie najlepsze ekipy z każdej z sześciu grup oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc na każdym z boisk. Faza pucharowa rozpocznie się od etapu 1/8 finału, gdzie obowiązywać będzie znana zasada „przegrywający odpada”.

Tak prezentuje się faza grupowa Mistrzostw Polski Południowej 2020. Zapowiadają się niesamowite pojedynki 🔥🔥🔥

Opublikowany przez Stowarzyszenie Polskiego Sportu Sobota, 22 sierpnia 2020

W związku z obostrzeniami związanymi z organizacją imprez masowych w czasie pandemii COVID-19, organizatorzy Mistrzostw Polski Południowej 2020 nie podali jeszcze informacji na temat czasu trwania pojedynczego meczu, ale gwarantują, że będzie znajdował się w przedziale 13-20 minut. Ponadto zapewniają profesjonalną opiekę medyczną dla zawodników, posiłek i napoje, a także atrakcyjne nagrody dla najlepszych drużyn.

Więcej informacji na temat tegorocznego turnieju można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Polskiego Sportu.

Mamy przyjemność zaprezentować wam plakat Mistrzostw Polski Południowej 2020 ⚽️⚽️⚽️Uchylimy wam też rąbka tajemnicy,…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Polskiego Sportu Czwartek, 20 sierpnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *