Koronawirus torpeduje imprezy sportowe. Piknik Olimpijski odwołany!

Koronawirus torpeduje imprezy sportowe. Piknik Olimpijski odwołany!

Co roku gromadził tysiące sympatyków lekkiej atletyki oraz sportów olimpijskich. Był idealnym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Stanowił również okazję do spotkań ze sportowcami znanymi ze światowych aren. Najpierw przełożony, a ostatecznie odwołany – taką decyzję podjął PKOl w sprawie 22. edycji Pikniku Olimpijskiego.

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowany w ostatnich tygodniach w naszym kraju oraz obawy dotyczące bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej skłoniły władze PKOl-u do odwołania cieszącego się dużą popularnością Pikniku Olimpijskiego. Wydarzenie początkowo zaplanowano na 6 czerwca, następnie przełożono na sobotę 12 września, a ostatecznie zrezygnowano z jego organizacji w tym roku.

„Decyzja o odwołaniu Pikniku Olimpijskiego nie była łatwa dla Kierownictwa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zapadła po głębokiej analizie i konsultacjach. Wierzymy, że wszyscy zrozumieją naszą decyzję i sytuację, w której się znaleźliśmy. Jest ona niezależna od nas, dotyczy całego sportu oraz wielu dziedzin życia i gospodarki. Dziękujemy za wyrozumiałość. Wierzymy, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować kilka wydarzeń – zarówno dedykowanych Igrzyskom XXXII Olimpiady Tokio 2020, jak i XXIV Zimowym Igrzyskom Olimpijskim Pekin 2022 oraz integrować sportowe środowisko i fanów wokół wspólnych, olimpijskich wartości. Do zobaczenia za rok!”

Fragment oficjalnego komunikatu Biura Komunikacji PKOl

Piknik Olimpijski odwołany22. Piknik Olimpijski nie odbędzie się z powodu pandemii Covid – 19. To trudna, ale…

Opublikowany przez Polski Komitet Olimpijski Środa, 5 sierpnia 2020

Piknik Olimpijski rokrocznie gościł około 30 tysięcy uczestników z całej Polski, reprezentujących różne grupy wiekowe – począwszy od spragnionych poznania nowych dyscyplin sportu kilkulatków, aż po aktywnych seniorów ceniących sobie aktywność na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją była za każdym razem możliwość spotkania wielu gwiazd sportu, a nawet spróbowania swoich sił w rywalizacji z wielkimi mistrzami (takimi jak multimedaliści Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Robert Korzeniowski czy szczypiornista Karol Bielecki). Pikniki na warszawskiej Kępie Potockiej odbywały się nieprzerwanie od 2006 roku, jednak konfrontacji z pandemią koronawirusa nie udało im się przetrwać.

Zdjęcie wyróżniające: Piknik Olimpijski / Facebook

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *