Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon 2020 jest bardzo trudny dla biegaczy. Wiele imprez zostało odwołanych, a ostateczne decyzje w tym zakresie podejmowane są na ledwie kilka dni przed planowaną imprezą.

Jak wyglądają zawody biegowe w czasie pandemii?

Porównując kalendarz biegowy 2020 z planem imprez z lat poprzednich, można zauważyć, jak wiele imprez zostało odwołanych lub przeniesionych na inny termin, a te, które mimo wszystko się odbyły, musiały znacznie zmienić swoją formułę. Przykładem może być ultramaraton Bieg Rzeźnika – w tym roku impreza nie miała charakteru rywalizacji sportowej. Zawodnicy startowali indywidualnie w wybranym przez siebie terminie na przestrzeni tygodnia. Zmianie uległa również trasa wyścigu. Wiele imprez na całym świecie, w tym kultowe zawody Ultra Trail du Mount Blanc, w tym roku się nie odbyły.

Ważą się losy Festiwalu Biegowego w Krynicy

Jedna z większych imprez biegowych, jaką jest Festiwal Biegowy w Krynicy, miała odbyć się w pierwszy weekend września. W związku z rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu zawodów na październik. Czy jest to decyzja ostateczna? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Zdjęcie wyróżniające: Marco Verch / Flickr