Kolarskie zmagania w Rzeszowie. W weekend wystartuje ORLEN Lang Team Race

Kolarskie zmagania w Rzeszowie. W weekend wystartuje ORLEN Lang Team Race

W najbliższą sobotę i niedzielę stolica Podkarpacia stanie się centrum polskiego kolarstwa. Tegorocznemu Wyścigowi Narodów, w którym wystartują profesjonalni kolarze do lat 23, towarzyszyć będą również zmagania amatorów w ramach ORLEN Lang Team Race.

Dyrektor Generalny Lang Team od wielu lat dba o to, aby każdy pasjonat kolarstwa szosowego mógł spróbować swoich sił na trasach przemierzanych rokrocznie przez światową czołówkę. W tym celu powołał do życia Tour de Pologne Amatorów, a już w ten weekend zorganizuje ORLEN Lang Team Race. W rzeszowskich zawodach będą mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy ścigania na jednośladach, wybierając jeden z dwóch dystansów – Mini (2 rundy po 27 km) albo Maxi (3 rundy, łącznie 81 km). Początek amatorskiej rywalizacji w sobotę 12 września o godzinie 9:30. Zapisy odbywają się na stronie internetowej langteamrace.pl oraz w biurze zawodów przy al. Cieplińskiego.

„Z wielką satysfakcją obserwuję rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego wspólnie z PKN ORLEN tworzymy wyścigi ORLEN Lang Team Race umożliwiające rywalizację w profesjonalnych warunkach i oprawie rodem z Tour de Pologne. Tegoroczny cykl ze względu na pandemię będzie inny niż planowaliśmy pierwotnie, ale cieszę się bardzo, że możemy organizować wyścig w Rzeszowie, a także tydzień później w Bytowie” – powiedział organizator zawodów Czesław Lang.

Nowy termin ścigania w Rzeszowie. 12 września widzimy się na świetnej trasie ułożonej pod Wyścig Narodów 😍Bądźcie z…

Opublikowany przez ORLEN Lang Team Race Czwartek, 2 lipca 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, wyścig zostanie rozegrany przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego. Wszyscy uczestnicy weekendowych zawodów będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa, a także zachowania bezpiecznego dystansu społcznego na każdym etapie przygotowań do startu. Organizatorzy apelują także, aby powitania i podziękowania za wyścig nie były zbyt wylewne, zaś przebywanie na mecie ograniczone do minimum.

Tak wyglądała poprzednia edycja Lang Team Race dla amatorów (zawodnicy bez licencji Polskiego Związku Kolarskiego – przyp. red.), w której triumfowali Karol Rudnik (dystans Maxi, ponad 98 km) oraz Damian Miela (dystans Mini, 68 km):


Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *