Biegi górskie w Polsce 2021: Lato pod znakiem licznych przewyższeń!

Biegi górskie w Polsce 2021: Lato pod znakiem licznych przewyższeń!

Największym zainteresowaniem biegaczy nieustannie cieszą się te trasy, których pokonanie wiążę się z przełamywaniem własnych barier oraz podejmowaniem kolejnych wyzwań. Właśnie z myślą o wszystkich, którzy szukają takich przeżyć, organizowane są w naszym kraju niezwykle wymagające biegi górskie. Na których imprezach warto pojawić w najbliższym czasie?

Ultra Kamieńsk 2021

W weekend 31 lipca – 1 sierpnia w malowniczych okolicznościach Góry Kamieńsk zostanie rozegrana siódma edycja wyścigu Ultra Kamieńsk. Uczestnicy tego popularnego wyścigu wedle własnego uznania będą mogli spróbować swoich sił łącznie na trzech dystansach: 10 km, 25 km i 50 km. Impreza ma charakter towarzyski, o czym najlepiej świadczy fakt, że na wszystkich zawodników na mecie czekają pamiątkowe medale. Ultra Kamieńsk zostanie rozłożony na dwa dni – pierwszego odbędzie się Górska Dyszka (wspomniane 10 km), zaś po 24 godzinach wystartują Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńsk (25 i 50 km). Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziemy na stronie www.ultrakamiensk.pl.

To już dziś! Punktualnie o 20:00 startują zapisy do 7. Ultra Kamieńsk 🏃🏃‍♀️oraz MTB Kamieńsk 🚵‍♀️🚵💪 Zajrzyjcie na naszą…

Opublikowany przez Ultra Kamieńsk Czwartek, 24 czerwca 2021

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju 2021

Równie ciekawie przedstawia się 12. edycja Festiwalu Biegowego rozgrywanego w tym roku w Piwnicznej-Zdroju. Wśród bogatej oferty wyścigów znajdują się: Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 36, 61 oraz 100 km, Koral Maraton, Sądecka Dycha, półmaraton, górski bieg na 23 kilometry, nocne biegi rodzinne, bieg skierowany do prawdziwych twardzieli, czyli Iron Run. Rejestrując się nie później niż do końca czerwca będziemy mogli skorzystać z promocji i zapłacić najniższą opłatę wpisową. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony festiwalbiegowy.pl, gdzie znajdują się też istotne informacje dotyczące każdej imprezy cyklu.

#FestiwalBiegowy #Piwniczna #festiwalbiegow #bieganie #maraton #biegigorskie #biegiultra #B7D #Nakło #IronRun #ultramaraton #SądeckaDycha
Zapisy 👉https://cutt.ly/znA9k00
Aktualności🔥 https://festiwalbiegowy.pl

Opublikowany przez Festiwal Biegowy Wtorek, 15 czerwca 2021

Tatrzański Festiwal Biegowy 2021

Już w przyszłym miesiącu w Kościelisku na obszarze najsłynniejszych polskich gór rozpocznie się Tatrzański Festiwal Biegowy. Organizatorzy tradycyjnie zadbali o to, aby wszyscy miłośnicy górskiego biegania mogli znaleźć coś dla siebie. Dla zaawansowanych zawodników przygotowano niezwykle wymagającą trasę Tatra Sky Marathon o łącznej długości 42 km i sumie przewyższeń 3500 m. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego rodzaju wyścigami, będą mogły sprawdzić się natomiast w nieco bardziej przyjaznym Tatra Trail.

Biegi górskie organizowane w całej Polsce

Wymienione imprezy to oczywiście jedynie niewielka część wydarzeń organizowanych na terenach górzystych. W miniony weekend w stolicy województwa świętokrzyskiego odbył się Telegraph Trail 2021, tymczasem już za niespełna tydzień w Ludwikowicach miłośnicy biegania wystartują w zawodach Sowiogórska Dycha oraz Półmaraton Sowiogórski. Amatorów lekkiej atletyki czeka zatem wyjątkowo produktywne lato!

Foto wyróżniające: Freepik

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *