Beach rugby w Polsce - moc emocji i towarzyska rywalizacja amatorów

Beach rugby w Polsce - moc emocji i towarzyska rywalizacja amatorów

Tradycyjne rugby z pewnością nie zalicza się do najpopularniejszych sportów w Polsce, natomiast jego plażową odmianę należałoby określić mianem dyscypliny niemalże wyłącznie dla koneserów. Takowych na szczęście nad Wisłą nie brakuje, o czym najlepiej świadczy spore zainteresowanie, jakim co roku cieszą się zmagania beach rugby. Warto więc udać się w najbliższym czasie w różne regiony naszego kraju, aby dzięki amatorskiej rywalizacji zapomnieć o trudach dnia codziennego i spędzić czas na pełnej emocji zabawie!

Sopot Beach Rugby 2021: Flagowe zawody na plaży w Sopocie już w weekend!

W najbliższą sobotę 31 lipca plaża numer 23 w Sopocie stanie się areną zmagań 9. edycji organizowanego nieprzerwanie od 2013 roku Sopot Beach Rugby. Wzorem minionych lat, poza spotkaniami profesjonalnych rugbystów przewidziano również specjalny turniej dla amatorów, którzy zostaną podzieleni na 5-osobowe zespoły. Zawody mają charakter towarzyski, toteż każdy uczestnik otrzyma na koniec pamiątkowy medal. W celu wystartowania w Sopot Beach Rugby 2021 wystarczy zgłosić drużynę w dniu zawodów lub dołączyć do już istniejącego amatorskiego zespołu.

Opublikowany przez Sopot Beach Rugby Środa, 28 lipca 2021

Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2021: Łódzkie święto miłośników rugby

Jednym z najbardziej atrakcyjnych amatorskich turniejów bieżącego lata jest Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2021. Na trzy najlepsze ekipy czekają bowiem nie tylko puchary o pokaźnych rozmiarach, lecz również vouchery na sieć restauracji Bierhalle. Dodatkowo organizatorzy kuszą miłośników plażowego rugby także brakiem opłaty wpisowej i możliwością zasmakowania rywalizacji na stosunkowo wysokim poziomie. Chętni zobowiązani są przynieść ze sobą wyłącznie dobry humor i motywację do gry. Zawody odbędą się w niedzielę 31 lipca na terenie łódzkiej Manufaktury.

Rugby plażowe nie tylko dla amatorów

Coraz częściej można się też natknąć na profesjonalne turnieje, których uczestnicy grają w plażową odmianę tradycyjnego rugby. Świetnym przykładem jest zakończony niedawno Ukiel Beach Rugby Cup w Olsztynie. Na imprezie pojawiły się zawodowe drużyny męskie i kobiece z całej Polski, a w roli gości specjalnych wystąpiły tak znane i cenione osobistości, jak choćby Andrzej Kozak, Andrzej Kopyt czy Janusz Urbanowicz.

Ukiel Rugby Beach Cup 2021 VI edycji przechodzi do historii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę….

Opublikowany przez Ukiel Beach Rugby Cup Poniedziałek, 26 lipca 2021

Foto wyróżniające: Photostockeditor

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *