W oczekiwaniu na wodne szaleństwo. Nowe baseny i aquaparki w Polsce!

W oczekiwaniu na wodne szaleństwo. Nowe baseny i aquaparki w Polsce!

Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa skutecznie zamroziły niemal cały świat sportu amatorskiego. Ten trudny czas jest jednak efektywnie wykorzystywany w wielu miastach w Polsce, gdzie powstają nowoczesne baseny czy aquaparki.

W sierpniu ubiegłego roku przy ul. Polnej 10 ruszyły prace przy budowie nowego aquaparku we Wrocławiu. Kompleks ma zawierać m.in trzy baseny z atrakcjami, złożone z czterech pomieszczeń saunarium, a także tereny rekreacyjne. Sama powierzchnia lustra wody to imponujące 457 m2! Zakończenie inwestycji planuje się na 2022 rok, natomiast koszt całej inwestycji wyniesie 35 mln złotych.

„Dla tych z żyłką sportową powstanie basen, w którym będą mogli pokonywać kolejne długości i poprawiać swoje osiągi. Będą też niecki do nauki pływania i rekreacji, atrakcje dla najmłodszych, plaża do wypoczynku oraz SPA i saunarium. We Wrocławiu nie zapominamy nigdy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, dlatego w każdej części obiektu będzie to odczuwalne, od bezprogowych drzwi i przejść zaczynając, a na dźwigach umożliwiających korzystanie z obiektu kończąc. Zamierzenie jest takie, by latem ulgę przynosiło nam nie tylko pluskanie się w wodzie, ale też zieleń, która ma teren zdominować. Wreszcie będzie to inwestycja ekologiczna, wykorzystująca zieloną energię i oszczędna w prąd, czerpiąca energię z techniki solarnej” – zapowiada prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mieszkańcy Świnoujścia również będą mogli niebawem korzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Uznam Arena jest już po pierwszym odbiorze, a na dniach ma nastąpić odbiór ostateczny. Poza basenami, na terenie nowoczesnego kompleksu znajdują się siłownia, sala sportowa z widownią i ścianką wspinaczkową. Na zewnątrz budynku utworzono z kolei dodatkowe boisko. Oficjalne otwarcie Uznam Areny jest uzależnione od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Nowy obiekt sportowo – rekreacyjny na mapie naszego miasta 🏊⛹️⛹️‍♀️🏊‍♂️🤸🥅🏐 Uznam Arena – jest już po pierwszym odbiorze…

Opublikowany przez Prezydenta Świnoujścię Janusza Żmurkiewicza Wtorek, 29 grudnia 2020

W Lesznie wszyscy szykują się natomiast na wielki powrót nowego-starego aquaparku. Basen Akwawit był pierwszym tego typu obiektem na terenie naszego kraju i przez blisko trzy dekady stanowił swoistą wizytówkę wielkopolskiej miejscowości, dopóki nie został zamknięty w styczniu 2018 roku. Teraz władze miasta podjęły decyzję o jego odkupieniu i już planują przeprowadzenie szeregu prac modernizacyjnych.

Foto wyróżniające: mat. inwestora / UM Wrocław

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *