Każdy, kto chce łowić ryby na państwowych łowiskach, powinien przestrzegać przepisów obowiązującego prawa. Sprawdź, jakie zmiany zaszły z początkiem sierpnia w Ustawie o rybactwie śródlądowym.
Nowelizacja Ustawy o rybactwie śródlądowym
Zakres zmian dotyczy przede wszystkim te osoby, które łowią ryby z wykorzystaniem sprzętu pływającego. Część przepisów przestaje obowiązywać, a w ich miejsce wprowadzone zostają inne. Zaznaczyć należy, że zmiany obejmują jedynie amatorski połów ryb, a zatem nie dotyczą zawodowych rybaków. Co się zmieniło od sierpnia? O czym trzeba pamiętać, aby nie narazić się na mandat karny?
Kontrole Straży Rybackich na rzece NarewAktualności | 2020-08-03 | Publikujący: Polski Związek Wędkarski Okręg w…
Opublikowany przez pzw.org.pl – społeczność PZW Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
Rejestracja sprzętu pływającego
Zgodnie z zapisami ustawy, które weszły w życie z dniem 1 sierpnia 2020 roku, trzeba zarejestrować każdą jednostkę pływającą, która jest wykorzystywana do amatorskiego połowu ryb, jeżeli jej długość przekracza 7,5 metra. W przypadku krótszych łodzi i innych jednostek pływających rejestracja staje się obligatoryjna, jeżeli posiada napęd mechaniczny mocniejszy niż 15 kW.
Od 1 sierpnia 2020 r. dozwolone jest wędkowanie ryb z różnych środków pływających (łódka wędkarska, ponton, rower wodny, kajak, itp.) bez obowiązku rejestracji do długości 7,5 m lub mocy silnika spalinowego powyżej 20 kM 🚣♀️🚣🚣♂️
— PZW (@pzworgpl) August 10, 2020
Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com
Napisz komentarz